Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: μετα το τελευταιο update του virtual

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

εβαλα λοιπον να κανει αφαιρεση ανυπαρκτων στοιχειων κ μπαινω στις λιστες μου κ δειχνει να λειπουν τουλαχιστον τα μισα κομματια
απο καθε λιστα.ΧΩΡΙΣ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ ΣΒΗΣΕΙ.εκανε κανονικα επανευρεση αρχειων αλλα ο ογκος ηταν τεραστιος.γιατι ρε παιδια????
οτι αλλαγες γινονται σε φακελο γινονται μεσα απο το προγραμμα.γενικα τον τελευταιο χρονο μου εχει βγαλει αρκετα κουλα οτι δεν μου εχει κανει
απο το 2009 που το χρησιμοποιω.
 

geposted Sat 21 Apr 18 @ 2:54 pm
Στο τελευταίο update διορθώθηκαν κάποια (σπάνια) προβλήματα με χαρακτήρες UTF στις βάσεις δεδομένων.
Επίσης έχει δημιουργηθεί μια νέα ρουτίνα που το πρόγραμμα προσπαθεί πλέον αυτόματα να εντοπίσει τραγούδια που λείπουν από λίστες και να τα αντικαταστήσει/διορθώσει.

Προσωπικά ελπίζω αυτό το update να βοηθήσει περιπτώσεις σαν την δική σου (ήταν όταν ψάχναμε τους λόγους για τα δικά σου προβλήματα που εντοπίσαμε και φτιάξαμε αυτές τις ρουτίνες)

Τεχνικά πάντως αυτό που σου κάνει το πρόγραμμα εξηγείται ως εξής:
Αφού το πρόγραμμα "φτιάξει" το πρόβλημα με τους UTF χαρακτήρες στη βάση, αναγκαστικά κάποια κομμάτια εμφανίζονται σαν νέα. Έτσι λοιπόν τα κομμάτια αυτά "λείπουν" πλέον από τις λίστες, και το πρόγραμμα προσπαθεί αυτόματα να τα επανεντοπίσει και να βάλει τα νέα στην θέση των παλιών.
Αυτό είναι κάτι που πρέπει να συμβεί μόνο μία φορά.
Οπότε παρακολούθησε το για λίγο καιρό και δες αν λύθηκε το γενικότερο πρόβλημα που είχες ή όχι.
 

geposted Mon 23 Apr 18 @ 9:39 am
ωραια σ'ευχαριστω george και χρονια πολλα κα8υστερημενα
 

geposted Wed 25 Apr 18 @ 11:12 am


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)