Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Κοκκίνισμα level DDJ-RR

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

Καλησπέρα!!

Μόλις σύνδεσα την DDJ-RR δεν ξέρω αν το έκανα σωστά, δλδ μετά την εγκατάσταση των drivers έτρεξα και το Firmware (έπρεπε ή δεν χρειάζονταν να το τρέξω)? πριν συνδέσω την κονσόλα , τέλος πάντων δουλεύει!!
Συγνώμη αν έχει ξαναγραφτεί αλλά κοίταξα πρώτα .....Υπάρχει κάποιος τρόπος (ρύθμιση μέσα από το πρόγραμμα) επειδή ανάβουν στο peak τα κόκκινα φωτάκια και κάθε φορά ενώ εχω auto gain, το χαμηλώνω. Μέχρι πορτοκαλί τα αφήνω.
Αυτό συμβαίνει στα κανάλια 1 k 2, όχι στο master.
Επίσης κουμπί stop δεν χρειάζεται? Μονο play pause έχει.
Στην έξοδο booth (εχω jack σε rca) μπορώ να συνδέσω την κονσόλα του μπαρ που παίζω? (allen & heath xone 23)
 

geposted Thu 10 May 18 @ 2:27 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
MUSIC THERAPY wrote :
Καλησπέρα!!

Μόλις σύνδεσα την DDJ-RR δεν ξέρω αν το έκανα σωστά, δλδ μετά την εγκατάσταση των drivers έτρεξα και το Firmware (έπρεπε ή δεν χρειάζονταν να το τρέξω)? πριν συνδέσω την κονσόλα , τέλος πάντων δουλεύει!!
Συγνώμη αν έχει ξαναγραφτεί αλλά κοίταξα πρώτα .....Υπάρχει κάποιος τρόπος (ρύθμιση μέσα από το πρόγραμμα) επειδή ανάβουν στο peak τα κόκκινα φωτάκια και κάθε φορά ενώ εχω auto gain, το χαμηλώνω. Μέχρι πορτοκαλί τα αφήνω.
Αυτό συμβαίνει στα κανάλια 1 k 2, όχι στο master.
Επίσης κουμπί stop δεν χρειάζεται? Μονο play pause έχει.
Στην έξοδο booth (εχω jack σε rca) μπορώ να συνδέσω την κονσόλα του μπαρ που παίζω? (allen & heath xone 23)


1.βάλε το zeroDB στο -3db
2.οχι
3. καλύτερα πάρε έξοδο από τα rca του master

 

geposted Thu 10 May 18 @ 3:07 pm
οκ ευχαριστώ!!
 

geposted Thu 10 May 18 @ 3:40 pm


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)