Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΚΔΟΣΗ

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

djnet71PRO InfinityMember since 2007
Καλησπέρα παίδες.
Ξέρει κάποιος αν για να επιστρέψεις σε προηγούμενο update απλά πας εδώ : http://www.virtualdj.com/download/build.html , επιλέγεις Νο έκδοσης,λειτουργικό σύστημα,κατεβάζεις,τρέχεις εγκαθιστάς πάνω στο ήδη υπάρχον.....ή είναι κάπως αλλιώς η διαδικασία???
Έψαξα στην αναζήτηση μήπως υπάρχει κάπου γραμμένο κάτι αλλά ή δεν βάζω τις σωστές λέξεις για να μου φέρει στην αναζήτηση ή όντως δεν υπάρχει κάτι...γιαυτό θέλω τη βοήθεια σας.

Ευχαριστώ
 

geposted Mon 24 Sep 18 @ 9:37 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Έτσι ακριβώς είναι. Επιλέγεις και εγκαθιστάς "από πάνω".

Σοφό θα ήταν πάντως, πριν την εγκατάσταση να κρατήσεις ένα backup του φακέλου /Documents/VirtualDJ για παν ενδεχόμενο.
 

geposted Mon 24 Sep 18 @ 9:55 pm
djnet71PRO InfinityMember since 2007
Έχεις καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει κ όταν κάνω αυτή ακριβώς την διαδικασία δεν γυρίζει στην 4537 κ παραμένει στην 4580 που έχει αποσυρθεί με το που βγήκε;
Όσο για το backup το σκέφτηκα κι εγώ κ το έκανα!
Όταν όμως ρώτησα στο support για την συγκεκριμένη διαδικασία μου είπαν πως δεν χρειάζεται!!!Απλά πάει κ γράφει πάνω μου είπανε!!
Κ επειδή δεν γύρισε ποτέ πίσω είπα να ρωτήσω κ κανένα πατριώτη γιατί εκεί στο support δεν με έπεισαν με τις οδηγίες τους!!!!
 

geposted Mon 24 Sep 18 @ 10:13 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Φαντάζομαι είσαι σε Mac ?

Λύση 1η: Πουλάς το Mac, παίρνεις ένα σούπερ PC/laptop και σου περισσεύουν λεφτά και για διακοπές .. ΟΚ, αστειεύομαι.

Λύση 2η. Κοίτα στο φάκελο Applications. Υπάρχει περίπτωση να έχει κάνει εγκατάσταση σαν νέο app (διαφορετικό όνομα πχ virtualdj 8 και VirtualDJ 2018)), οπότε αν ισχύει αυτό δες αν το 2ο app τρέχει την Build που θέλεις, και αν ναι, φτιάξε ένα καινούργιο shortcut

Όντως δεν χρειάζεται backup, και σωστά στο είπαν στο Support, ο διάολος όμως έχει πολλά ποδάρια !
 

geposted Mon 24 Sep 18 @ 10:20 pm
djdad wrote :
Φαντάζομαι είσαι σε Mac ?

Λύση 1η: Πουλάς το Mac, παίρνεις ένα σούπερ PC/laptop και σου περισσεύουν λεφτά και για διακοπές .. ΟΚ, αστειεύομαι....
Που είναι το αστείο???

 

geposted Tue 25 Sep 18 @ 4:41 am
djnet71PRO InfinityMember since 2007
djdad wrote :
Φαντάζομαι είσαι σε Mac ?

Λύση 1η: Πουλάς το Mac, παίρνεις ένα σούπερ PC/laptop και σου περισσεύουν λεφτά και για διακοπές .. ΟΚ, αστειεύομαι.

Λύση 2η. Κοίτα στο φάκελο Applications. Υπάρχει περίπτωση να έχει κάνει εγκατάσταση σαν νέο app (διαφορετικό όνομα πχ virtualdj 8 και VirtualDJ 2018)), οπότε αν ισχύει αυτό δες αν το 2ο app τρέχει την Build που θέλεις, και αν ναι, φτιάξε ένα καινούργιο shortcut

Όντως δεν χρειάζεται backup, και σωστά στο είπαν στο Support, ο διάολος όμως έχει πολλά ποδάρια !


Διακοπές???Αυτό ήταν χτύπημα κάτω από την ζώνη!!!
χαχαχαχα...
Τον τσέκαρα πρώτα απ'όλα τον φάκελλο Applications και δεν υπάρχει κάτι άλλο εκεί,μόνο το VirtualDJ.
Μου έκανε εντύπωση επίσης πως το Date modified είναι μέρες πίσω (17/09)και όχι 24/9 που έκανα χθες την διαδικασία αλλαγής Version.Άρα κάτι άλλο δεν πάει καλά!!!
(Τι ήθελα και έβαλα αμέσως την 4580 με το που βγήκε????Την επόμενη φορά θα μένω 2 versions πίσω για σιγουριά!!!)

 

geposted Tue 25 Sep 18 @ 5:34 am
djpap63PRO InfinityMember since 2010
Σου εβγαλε καποιο προβλημα και γυρνας εκδοση?
Εγω αυτο που παρατηρησα ειναι ενα προβλημα με τους εικονικους φακελους που υπαρχει ενα θεμα οταν βαζεις τραγουδια

Βασικα δεν βαζει τραγουδια σε εικονοκο φακελο εκτος αν ειναι απο 2 και πανω
 

geposted Tue 25 Sep 18 @ 5:49 am
djnet71PRO InfinityMember since 2007
Εμένα δεν μου έβγαλε πρόβλημα(νομίζω!).Όσο πρόλαβα-μπόρεσα να τσεκάρω από την ημέρα που διάβασα για το bug αυτό νομίζω πως ότι εχω βάλει σε vf είναι μέσα.Απλά ρώτησα στο support μήπως θα έπρεπε να γυρίσω σε προηγούμενη έκδοση μιας και αποσύρθηκε η 4580 ή να μείνω μέχρι την επόμενη εφόσον δεν φαίνεται να εχω εγώ θέμα,απλά για να είμαι σίγουρος!
Μου σύστησαν να γυρίσω πίσω κ μου έστειλαν κ το link για να κατεβάσω την προηγούμενη.Όλα αυτά πιο πολύ για λίγους σιγουριάς κ ασφάλειας το κάνω.Αν με διαβεβαίωνε κάποιος πως δεν θα εχω θέμα με την 4580 δεν θα έκανα κάτι ούτε θα έχανα τόσο χρόνο να ασχοληθώ τόσες ώρες!!!
Βέβαια το ΣΚ θα βρω χρόνο(αναγκαστικά)να τσεκάρω με την ησυχία μου τα νέα inputs και την καταχώρηση τους στα vf!
Μπορείς να μου πεις ακριβώς την ημερομηνία που βγήκε η καταραμένη 4580 για να αρχίσω να τσεκάρω από εκεί και μετά;
 

geposted Tue 25 Sep 18 @ 6:25 am
djnet71PRO InfinityMember since 2007
Theios Giorgos wrote :
djdad wrote :
Φαντάζομαι είσαι σε Mac ?

Λύση 1η: Πουλάς το Mac, παίρνεις ένα σούπερ PC/laptop και σου περισσεύουν λεφτά και για διακοπές .. ΟΚ, αστειεύομαι....
Που είναι το αστείο???


Κι εσύ τα ίδια με τον Δημήτρη έτσι;;;;καλάααααα
 

geposted Tue 25 Sep 18 @ 6:26 am
djpap63PRO InfinityMember since 2010
Δυστηχως δεν θυμαμαι την ημερομηνια
 

geposted Tue 25 Sep 18 @ 6:34 am
1. Πας στο φάκελο applications
2. Σβήνεις το VirtualDJ από εκεί (μετακίνηση στον κάδο)
3. Κάνεις εγκατάσταση της πιο παλιάς έκδοσης
4. Problem Solved.

Υ.Γ.: Η 4580 αποσύρθηκε λόγω ενός bug. Το bug αυτό καθ αυτό δεν δημιουργούσε κάποιο πρόβλημα, αλλά θα "δυσκόλευε" τους χρήστες μέχρι να βγει η επόμενη EA build.

Το bug ήταν οτι δεν μπορούσες να προσθέσεις ένα μόνο αρχείο σε Virtual Folder. Αν πρόσθετες 2 ή περισσότερα όλα δούλευαν κανονικά.

Υ.Γ.2: Κι εμένα όταν με ρωτούσες για MAC σου έλεγα μακριά... αλλά έκανες του κεφαλιού σου... :P
 

geposted Tue 25 Sep 18 @ 7:17 am
djnet71PRO InfinityMember since 2007
1.Θα μείνουν οι ρυθμίσεις ή θα πρέπει ότι ρυθμίσεις εχω κάνει να τις ξανακάνω από την αρχή;
2.Ωραίο το αστειάκι με τα mac!!!Σε λίγο θα μας πείτε ότι κ για το bug της 4580 τα mac φταίνε!!!!χαχαχα
 

geposted Tue 25 Sep 18 @ 8:21 am
djnet71PRO InfinityMember since 2007
PhantomDeejay wrote :
1. Πας στο φάκελο applications
2. Σβήνεις το VirtualDJ από εκεί (μετακίνηση στον κάδο)
3. Κάνεις εγκατάσταση της πιο παλιάς έκδοσης
4. Problem Solved.

Υ.Γ.: Η 4580 αποσύρθηκε λόγω ενός bug. Το bug αυτό καθ αυτό δεν δημιουργούσε κάποιο πρόβλημα, αλλά θα "δυσκόλευε" τους χρήστες μέχρι να βγει η επόμενη EA build.

Το bug ήταν οτι δεν μπορούσες να προσθέσεις ένα μόνο αρχείο σε Virtual Folder. Αν πρόσθετες 2 ή περισσότερα όλα δούλευαν κανονικά.

Υ.Γ.2: Κι εμένα όταν με ρωτούσες για MAC σου έλεγα μακριά... αλλά έκανες του κεφαλιού σου... :P


Πέρα από την πλάκα(καλοδεχούμενη πάντα)ξέρουμε αν το bug παρουσιάστηκε σε windows ή macOS ή και στα 2;
Να ξέρω αν είναι να μην αλλάξω γιατί με μια πρόχειρη ματιά νομίζω ότι είμαι οκ εγώ (που έχω mac!).

 

geposted Tue 25 Sep 18 @ 10:12 am


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)