Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: karaoke Files

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

Γειά χαρά.
'Εχω διαπιστώσει, πως κάποια αρχεία που έχω κατεβάσει από το ίντερνετ (είστε σε μορφή mpeg είτε avi), όταν τα κάνω playback από το PowerDVD, είναι ενεργοποιημένη η ένδειξη "karaoke" και μου επιτρέπει να επιλέξω "both channels - Left channel - Right Channel".
'Ετσι, αν επιλέξω και τα 2 κανάλια, στο αριστερό ηχείο ακούω απλά τη μουσική και στο δεξί την μίξη μαζί με τη φωνή του καλλιτέχνη.
Αντίστοιχα αν διαλέξω μόνο το ένα εκ των 2 καναλιών ακούω (και στα 2 ηχεία) αυτό που πρέπει να ακούσω.

Στο Virtual DJ, τα πράγματα είναι λίγο (έως πολύ) διαφορετικά.
Βλέπετε τα video files karaoke, τα βλέπει σαν απλά βίντεο... και τα παίζει "stereo"! 'Ετσι, πρέπει κάθε φορά να κάνω "Balance" από τον μίκτη και να επιλέγω μετά "MONO". Επειδή όμως δεν είμαι ο μόνος DJ του μαγαζιού, φοβάμαι πως ο άλλος DJ θα τα κάνει αχταρμά και θα παίζει μονοφωνικά το μαγαζί μέχρι να το πάρει κάποιος χαμπάρι και να του το πει.

Τι προτείνετε;


ΥΓ= Αν κάποιος από εσάς που το διαβάζετε, έχετε karaoke files (είτε mpeg είτε cfg files) στείλτε μου p.m.! Υπάρχει λόγος!
 

geposted Sun 08 Feb 09 @ 8:40 am


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)