Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Virtual Dj 6.XX Ερωτήσεις και απαντήσεις εδώ - Page: 7

Dieser Teil des Themas ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten

aledjoPRO InfinityMember since 2005
oraiiiiiios apopsis!
 

geposted Thu 02 Jul 09 @ 7:45 am
Παιδιά θεωρώ τουλάχιστον απαράδεκτο τον τρόπο που λειτουργούν τα shortcuts.
Προσπάθησα να τα πάρω από την βέρσιον 5 και τελικά μου λειτουργούν τα μισά.
'Εστειλα ticket και θέλω να πιστεύω ότι θα τους στείλω την database μου που έπαιζε τέλεια (κατά εμένα) στην βέρσιον 5 για να μου την μετατρέψουν!
 

geposted Sat 04 Jul 09 @ 10:43 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
pali error - shutdown simera......
toso gkantemis eimai re gamoto?
 

geposted Sat 04 Jul 09 @ 9:22 pm
Den paleyete telika me tin 6.
Se 3oro programma kathe 10 lepta paripou , diakopi ixou gia 1 deyterolepto kai malista kai optika , afoy otan to kanei deixnei , kai to stigmiaio stamatima tou plato kai tis grammis kilisis.
Me vlepo na ksanavazo tin 5 mou fainetai , pou me tis idies rythmiseis kai xoris na exo peiraksei tipota sto laptop , epaize TELEIA , kati pou ap'oti vlepo den to kanei me tin 6.
 

geposted Sun 05 Jul 09 @ 7:22 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
yianni to diko sou problima prepei na einai hardware h na lynetai me ena format....
den exei kamia sxesi me tis 6.


ego pou paizo sxedon kathe mera gia 7-8 ores, mou petaei to minima error-shutdown peripou mia fora tin ebdomada!

de mporo na skefto ti mporei na ftaei...

pantos to periergo einai oti oles tis fores pou petakse to minyma auto ego ekeini tin ora epaiza house....
se diaforetika kommatia, de mporei na pei kaneis oti exei problima kapoio tragoudi
 

geposted Sun 05 Jul 09 @ 9:58 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
aledjo dokimase na ellakseis ton decoder gia mp3. Pigaine sta Options tou VirtualDJ svise ton decoder gia mp3 kai vale ton General Windows Media Player audio decoder gia mp3. Tsekarise katarxin pws paizei spiti, kai meta paikse sto magazi.
 

geposted Sun 05 Jul 09 @ 5:08 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
ti diaforetiki leitourgia exei auto pou les dad?
 

geposted Sun 05 Jul 09 @ 7:23 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
apla etsi xrisimopoieis allo decoder gia ta mp3, just in case kapoio mp3 exei kati.. ti na pw, lew...
 

geposted Sun 05 Jul 09 @ 8:51 pm
Den einai provlima hardware , giati me tin 5.2.1 paizei sosta xoris diakopes?
Ksanaleo den exo peiraksei tipota! apolitos sto laptop , einai opos itan kai me tin 5.2.1.
Kai malista to kanei kai sto kainourgio laptop to toshiba , pou einai katakainourgio , kai ta 2 laptop theloun format loipon?
Kai to kainourgio?
Oxi bebaia. Ara einai provlima software.
 

geposted Mon 06 Jul 09 @ 3:48 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
ti na po.....
emena se 3 pc douleuei apsoga ektos apo to problima pou anafero pio pano
 

geposted Mon 06 Jul 09 @ 7:37 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
yiannis64 wrote :
Den einai provlima hardware , giati me tin 5.2.1 paizei sosta xoris diakopes?
Ksanaleo den exo peiraksei tipota! apolitos sto laptop , einai opos itan kai me tin 5.2.1.
Kai malista to kanei kai sto kainourgio laptop to toshiba , pou einai katakainourgio , kai ta 2 laptop theloun format loipon?
Kai to kainourgio?
Oxi bebaia. Ara einai provlima software.


Gianni kati sou ksefeygei kapoia rythmisi, ps master tempo xrisimopoieis ?
Den eginan toses aallages stin v6 sto thema toy mixing/ixou klp poy na dikaiologoun tetoio problima.
Oyte ego exo tetoio problima.
Des ta apo tin arxi, dokimase me tin onboard karta ixou pes mas genikos perissotera stoixeia gia na mporoume na boithisoume.
Des kai to hardware pou leei o dad, ta kalodia klp, cpu load rythmiseis...
 

geposted Mon 06 Jul 09 @ 7:59 am
Loipon.Ola ayta pou anafero pio pano me ta kollimata mou ta ekane me automix sto spiti se peripou 3oro programma , kai me to kainourgio laptop to Toshiba.
Den to exo akoma dokimasei me ton HP pou einai kai pio dinato laptop.
Apenergopoiisa apo ton Toshiba , kati Toshiba Tempro kai kati alles leitourgeies pou eixe gia auto enimeroseis kai fysika panta apenergopoiimena internet kai BT , kai telika meta apo 2oro programma peripou pali me automix , doulepse kanonika.
Fanatazomai oti kai me ton HP pou einai kai pio dynato laptop den tha yparxei provlima.
Ostoso oi rythmiseis tis kartas tis maya ston Toshiba exoun os eksis.
Monitor in 1+2 & 3+4 kato katevasmena kai tsekarismena kai mute kai gang.
Input episis terma kato kai tsekarismeno mute.
Output terma epano kai tsekarismeno to gang.
Tekarismeno to ultra latency kai sta 44,1khz - 48khz samplerate
16bit resolution
Output tsekarismeno
Input tsekarismeno
Asio resolution 32bit
Application priority normal
System perfomance normal
Output 1337 - 30
Input 300 - 6

Ayta os anafora tin karta ixou tin maya44 usb.

Tha to do kai sto HP opos eipa kai episis tha do kai sto perfomance tis rythmiseis kai tha epaneltho.
 

geposted Tue 07 Jul 09 @ 4:21 am
Episis na prostheso oti i karta exei akrivos tis idies ryhmiseis pou anafero pio pano , kai ston HP pou outos H allos doulevo apo prin.

Oso gia to perfomance kai sta 2 laptop exo tis katothi rythmiseis.

Presets=ligo kato apo tin mesi pros to fastest
Sound card:
Latency=auto - Safe mode=tsek - Overclock=oxi tsek
Scratch:
Optimize for=Quality - simple algorithm=oxi tsek - enhanced algorithm=tsek - filter size=11 - filter smooth=keno
48Khz <-> 44Khz:
Basic interpolation=oxi tsek - lowpass filter=tsek - filter pass=11 filter smooth=keno
Master tempo=fast

Aytes tis rythmiseis exo kai sta 2 laptop , kai sto perfomance , kai stin karta ixou opos anefera.
Pos einai? Kales?
Pantos opos eipa stin deyteri dokimi ston Toshiba , gia 2oro automix programma , den ekane diakopes.
 

geposted Tue 07 Jul 09 @ 5:36 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
to safe mode giati to exeis???

ego proteino na baleis to preset sto fastest kai na bgaleis to safe mode kai na baleis latency "auto"!
 

geposted Tue 07 Jul 09 @ 6:09 am
aledjo wrote :
to safe mode giati to exeis???

ego proteino na baleis to preset sto fastest kai na bgaleis to safe mode kai na baleis latency "auto"!


Are you sure for that aledjo?
Tin Latency den proskeskes alla leo oti tin exo sto auto.
Na mas pei kai kapoio allo paidi me poio polla asteria sto profil tou apo sena kai mena?
 

geposted Tue 07 Jul 09 @ 6:17 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
ego genika milisa poies kiniseis na kaneis.
pantos dokimase to se kapio pc autio pou sou eipa kai asto na paizei...
 

geposted Tue 07 Jul 09 @ 6:44 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
pou prepei na stilo to Crashguard report gia na doune ti ftaiei?

to grafo edo.

Crash ID=004d343e (date=906072154, version=6.0 Pro, build=600, thread=Scan, dump=f3a5ff24, excode=c0000005 (0,33c8000))
Crash ID=004db2ab (date=906192308, version=6.0.1 Pro, build=601, thread=Scan, dump=660f6f6e, excode=c0000005 (0,2543000))
Crash ID=004d431a (date=907042214, version=6.0.1 Pro, build=601, thread=Scan, dump=f3a5ff24, excode=c0000005 (0,1b8a13b))


an mporei kapoios an eksigisei pou einai to problima?
 

geposted Thu 09 Jul 09 @ 2:02 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
aledjo wrote :
pou prepei na stilo to Crashguard report gia na doune ti ftaiei?

to grafo edo.

Crash ID=004d343e (date=906072154, version=6.0 Pro, build=600, thread=Scan, dump=f3a5ff24, excode=c0000005 (0,33c8000))
Crash ID=004db2ab (date=906192308, version=6.0.1 Pro, build=601, thread=Scan, dump=660f6f6e, excode=c0000005 (0,2543000))
Crash ID=004d431a (date=907042214, version=6.0.1 Pro, build=601, thread=Scan, dump=f3a5ff24, excode=c0000005 (0,1b8a13b))


an mporei kapoios an eksigisei pou einai to problima?


ok to report efyge, TORA SBISE TO CRSHGUARD ARXEIO SOY oste na min ksanasteiloume to idio an sou to ksanakanei.
 

geposted Thu 09 Jul 09 @ 2:52 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
ok ekana kai format mipos kai telika de to ksanakanei.

erotisi:
prin eixa ta windows kai to onoma tou diskou htan d:\
tora pou ekana format egine c:\

to arxeio database pou ebala sta egrafa mou apo to backup pou kratisa, egrafe d:\......
kai to vdj ebgaze sfalma.

etsi ego anoiksa to arxeio auto kai ekana antikatastasi se olo to egrafo (me allo editor) d:\ > c:\
kai tora douleuei apsoga.

ypirxe kaneis allos tropos gia na ginei diorthosi h sosta skeftika kai to eftiaksa?
 

geposted Thu 09 Jul 09 @ 3:30 pm
jros3ePRO InfinityMember since 2009
Καλησπέρα και από εμένα.
Έχω και γω δύο προβληματάκια και χρειάζομαι την βοήθειά σας. Αγόρασα πρόσφατα την Pro έκδοση του VDJ. Όταν έκανα την αρχική εγκατάσταση είχα την επιλογή AUTOMIX στο video skin (στην πάνω μεριά και μέση της οθόνης.
Χρειάστηκε να απεγκαταστήσω το πρόγραμμα και να το ξαναβάλω. Η επιλογή εξαφανίστηκε και δεν μπορώ να βρω πως την ενεργοποιούμε.

Το δεύτερο πρόβλημα είναι με έναν μείκτη MIDI. Προσπαθώ να συνδέσω τον BEHRINGER DDM4000. Ενω έχω κατεβάσει τα mappers και τα έχω αντιγράψει στο φάκελο του VDJ δεν μπορώ με τίποτα να τον κάνω να δουλέψει. Το λειτουργικό σύστημα που χρησιμοποιώ είναι τα XP.
Τι μπορεί να φταίει? Είναι θέμα drivers ή κάτι άλλο?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

geposted Sat 11 Jul 09 @ 4:49 pm
21%