Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Korg NaonPAD απορίες

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

En anamonh tou mixtrack pro, pshnomai gia nees agores... Psaxnontas youtubovideo anakalupsa to Korg NanoPAD kai skeftomoun oti 8a htan teleios effects controller. Exei to pad gia na elegxei tis parametrous, exei kai takoumpia, mia xara. Oi apories mou loipon einai oi e3eis:
Katarxas, ginetai na elegxeis tis parametrous twn effect me to Pad, kai ginetai patwntas to kai sernontas to daxtulo sou na energopoihtai to effect kai na allazoun oi parametroi, enw otan to afhseis na apenergopoieitai?
Epishs, exei tessereis scenes, ginetai na exw πχ to 1o scene gia effects (me ta koumpia mapparismena se ka8e effect kai to pad gia engage-dissengage kai parameters), enw na exw sto 2o scene sampler kai to pad na elegxei ta volumes tou ka8e sample?
Telos, an ginontai auta, ginetai na exw to nanoPAD me to mixtrack sthn LE h 8a prepei na parw thn Pro?
Aaa, mn ksexasw, ti einai ta velocity sensitive buttons?
Auta.
An ola auta pou anaferw parapanw ginontai me to nanoPad, mallon 8a provw kai sthn agora ths Pro!
 

geposted Mon 31 Jan 11 @ 7:45 am
Τα περισσότερα (όχι όλα) απο αυτά που αναφέρεις γίνονται αλλά μόνο με την PRO και όχι με κάποια LE έκδοση.

Velocity Sensitive σημαίνει οτι τα πλήκτρα αλλάζουν τις τιμές που στέλνουν ανάλογα με την "δύναμη" (για την ακρίβεια ταχύτητα κρούσης) που τα χτυπάς. Για το VDJ αυτό δεν είναι κάτι που θα σου χρησιμεύσει ιδιαίτερα... Για προγράμματα όπως το Cubase όμως κάνει διαφορά...
 

geposted Mon 31 Jan 11 @ 7:50 am
Ti de 8a douleue?
 

geposted Mon 31 Jan 11 @ 8:03 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Egw pali nomizw oti ola ginontai.

To Pad pou exei diavazei tin thesi tou daxtylou sou san syntetagmenes x,y. Ara rythmizeis ta sliders kai mporeis na ta xeirizesia tautoxrona. Episis to PAD ektos apo x,y syntetagmenes stelnei kai on-off midi signal. Patimeno on, eleuthero off, ara mporeis na exeis kai automato engage-disengage twn effects.
Ta 4 scenes exoun kai diaforetiko Pad. Ara mporeis sto scene 1, na exeis to PAD san fx sliders, to 2o scene, na exeis volume sampler klp.

Ola auta omws xreiazontai tin Pro opws eipe ki o Giwrgos.

Enalaktiki lysi to AKAI LPD8 (nomizw etai legetai). To kalo me to AKAI einai oti exei perissotera round faders, pou gia mena einai simantika, afou oi controlers exoun sxetika liga, ta koumpia einai fwtizomena otan energopoiountai kia logika tha einai pio stivari apo to Korg pou mou xalase se xrono :D
Koumpia tha vreis akoma kai se ena pliktrologio, round faders omws?.... pou? Skepsou to.
 

geposted Mon 31 Jan 11 @ 8:25 am
Gia thn wra 8a xarw to Mixtrack pou molis hr8e gt dnb paizoun kai polla lefta gia thn Pro. Argotera vlepoume...
 

geposted Mon 31 Jan 11 @ 3:24 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Kaloriziki !

Apo periergia vale sto http://www.virtualdj.com/buy/index.html to serial number tis VDJ LE kai pes mas posa xrimata deixnei. Merikes konsoles exoun 50% ekptwsi. isxyei kai stin diki sou?
 

geposted Mon 31 Jan 11 @ 3:32 pm
"Since you already own VirtualDJ LE6 (MixTrack Pro), you are entitled to a $150 (115.43 €) discount
So you can upgrade to VirtualDJ Pro for only $149 (114.66 €)."

Auto 8a pei ekptwsh!!
 

geposted Tue 01 Feb 11 @ 6:53 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Paxouli , paxouli...xaxa

Thanks gia tin pliroforia.
 

geposted Tue 01 Feb 11 @ 8:05 am
tpt. egw euxaristw olous gia tis dieukrinhseies!
 

geposted Tue 01 Feb 11 @ 2:58 pm


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)