Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Πατέντα Virtual DJ / Traktor

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

JimGerLE userMember since 2013
Καλησπέρα,
ήθελα να κάνω μία ερώτηση, χωρίς να γνωρίζω αν έχω το δικαίωμα να την κάνω σε αυτή τη σελίδα, απλώς αν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει με ένα ναι ή με ένα όχι.

Χρησιμοποιώντας το Virtual DJ έχω βρει μια πατέντα να παίζω μουσική με μία κάρτα ήχου (αυτήν που διαθέτει το λάπτοπ από μόνο του), χρησιμοποιώντας δύο κανάλια στον μίκτη, πολύ απλά βάζοντας ένα splitter στην έξοδο του ήχου από το λάπτοπ , και συνδέοντας πάνω στο splitter 2 RCA καλώδια , τα οποία συνδέονται χιαστί περίπου στον μίκτη, και καταφέρνω να παίζω με δύο κανάλια, χωρίς να χρησιμοποιώ Midi Controllers, ή εξωτερική κάρτα ήχου

Αυτό με το Traktor γίνεται ; Διότι το δοκίμασα, και ο ήχος παραμορφώνεται, και δεν ξέρω αν φταίω εγώ, ή είναι κάποια άλλη ρύθμιση.

Αν κάποιος που γνωρίζει την συγκεκριμένη πατέντα, και γνωρίζει και από Virtual DJ , και από Traktor, μπορεί να μου απαντήσει, θα με υποχρέωνε.

Ευχαριστώ,
Δημήτρης
 

geposted Fri 09 Aug 13 @ 8:06 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Auto gia to VirtualDJ, den einai "patenta". Einai dynatotita pou sou dinei to idio to software, prosferwntas sou to "Split" san epilogi sta Outputs tou Sound Setup.
Twra to an to Traktor prosferei kati tetoio, kai an me auto ton tropo exeis paramorfwsi i oxi, katalavaineis oti prepei na rwtiseis sto Forum tou Traktor kai oxi edw.


Thread locked
 

geposted Fri 09 Aug 13 @ 8:45 pm


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)