Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Προβλημα με dj console σε ΜΚ-4

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

argyrHome userMember since 2013
Καλημέρα σασ,
αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την έκδοση του virtual dj - dj console που περιείχε μέσα το Hercules MK-4.
Moυ έκαναν πράπονα στα μαγαζιά που πάιζω μουσική οτι ο ήχοσ μου δεν ήταν καθαρός και έπαιζε με πολλά πρίμα παρ'όλο που οι ρυθμίσεις ήταν σωστέσ.
τελοσ πάντων αποφάσισα μετά απο συμβουλές και συζητήσεις να αγοράσω μία εξωτερική κάρτα ήχου-ESI MAYA44USB+.Ενώ την εγκατέστησα τουσ drivers,ανοίγω το virtual και όταν πάω στο config δεν με αφήνει να αλλάξω τισ ρυθμίσεισ.Μου εμφανίζει μόνο ένα παράθυρο που μου αναφέρει να δοκιμάσω την trial-20days έκδοση ή να κάνω update με το djpro.
Η ερώτηση-πρόβλημα μου είναι γιατί δεν μου δίνει την δυνατότητα να αλλάξω τισ ρθμίσεισ απο τα config για τισ εξόδουσ του ήχου.έτσι ώστε να βγαίνει η μουσική απο την εξωτ.κάρτα ήχου και την κονσολίτσα(ΜΚ-4) να την έχω μόνο για καθοδήγηση.

ΑΝΑΜΕΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!
 

geposted Thu 26 Sep 13 @ 3:02 am
Γιατί η LE (Limited Edition) έκδοση που συνοδεύει τον controller σου είναι σχεδιασμένη για να δουλεύει ΜΟΝΟ με αυτόν.
 

geposted Thu 26 Sep 13 @ 3:28 am
argyrHome userMember since 2013
αρα η λυση δηλαδη ειναι να καταργησω τελειωσ το ΜΚ-4 και να παίζω απ ευθέιασ με ξεχωριστό μίκτη???
Δεν υπάρχει κάποια έκδοση που να με αφήνει να βγάζω ήχο απο την ESI MAYA44USB+ και να έχω σαν καθοδήγηση το ΜΚ-4 ???
 

geposted Thu 26 Sep 13 @ 3:34 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Tha prepei na kaneis anavathmisi (upgrade) tin LE version se Pro Full .. http://www.virtualdj.com/products/oem.html

Proswpika omws den pisteuw oti i karta ixou tis MK4 einai auti pou sou dimiourgei provlimata. H MK4 (oi Hercules genika), den exoun kako ixo. Mallon prepei na psaxteis allou, ksekinwntas apo tin poiotita twn kommatiwn sou, ta kalwdia pou xrisimopoieis, kai tis rythmiseis tou ypologisti sou.
 

geposted Thu 26 Sep 13 @ 2:37 pm
argyrHome userMember since 2013
ok guys σας ευχαριστω...!!! εκανα την αναβαθμιση,δεχεται την εξωτ.καρτα ηχου και ολα ειναι καλυτερα...!σιγουρα κ η ποιοτητα τραγουδιων παιζει ρολο,αν κ τα περισσοτερα ειναι κατεβασμενα σε καλη ποιοτητα...!!! οσο για τα καλωδια,ισχυει αλλα ας εχουν κ τιποτα τα μαγαζια...εχουμε φτασει σε σημειο να τα κανουμε ολα στα μαγαζια πλεον... πληρωσ εξοπλισμοσ δικοσ μασ,σου ζητανε να κανεισ και τα P.R. σου για να φερνεισ κοσμο,βαζεισ κ κανενα σφηνακι επειδη πνιγεται ο barman,και ολα αυτα με μειωμενο νυχτοκαματο σε σχεση με το παρελθον.
τεσπα....σασ ευχαριστω και παλι...!!!
 

geposted Fri 27 Sep 13 @ 3:53 am


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)