Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Εντολή play

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

Υπάρχει εντολή (κι αν ναι πως γράφεται) που με το πάτημα ενός κουμπιού να παίζει το κομμάτι που βρίσκεται σε εναν φάκελο στον σκληρό?
Θέλω να χρησιμοποιώ κάποιο ηχητικό εφφέ που δεν θα είναι στα sampler γιατί τα χρησιμοποιώ και τα 12... Ευχαριστώ
 

geposted Thu 03 Apr 14 @ 6:34 pm
Υπαρχει η εντολή load όπου μπορεί να ακολουθηθεί από την διαδρομή του κομματιού! Επομένως αν κανεις ενα mapping κάπως έτσι
deck 1 load "Song' s path" & deck 1 play θα δουλέψει κανονικά
 

geposted Thu 03 Apr 14 @ 6:56 pm
Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω...
 

geposted Thu 03 Apr 14 @ 7:09 pm
Κάτι δεν κάνω σωστά μάλλον, δεν μου βγαίνει. Ας υποθέσουμε ότι το τραγούδι που θέλω βρίσκεται στον σκληρό Ε μέσα σε έναν φάκελο DJN και λέγεται DJ - Get Ready πως θα το γραψω ολόκληρο για να δουλέψει? Αν θες γραψε το μου να το κάνω, αν δεν σε βασανίζω!
 

geposted Thu 03 Apr 14 @ 7:17 pm
Για να το κάνεις σωστά πρεπει να βρεις το αρχείο στο browser του VDJ. Πάτα δεξί κλικ και File Operation. Εκει θα ανοίξει ένα παράθυρο. Στο κάτω μέρος του θα λέει το path του κομματιού αλλά δεν μπορείς να το κάνεις αντιγραφή! Αυτό ακριβώς πρέπει να γράψει. Μην βάλεις τα "" και δοκίμασε είτε με 'Song' s Path' είτε χωρίς :)
 

geposted Thu 03 Apr 14 @ 8:04 pm
Να σαι καλά, είσαι Αρχηγός!
 

geposted Thu 03 Apr 14 @ 8:08 pm
Επανέρχομαι στο θέμα μου, διότι δεν το καταφέρνω τελικά. Η διαδρομή του τραγουδιού είναι αυτή: E:\DJN\DJ.mp3 και θέλω πατώντας κάποιο πλήκτρο π.χ. Delete να ξεκινάει να παίζει στο deck3. Προσπάθησα αλλά το μόνο που κατάφερα είναι να παίζει μόνο όποιο τραγούδι είναι επιλεγμένο εκείνη την στιγμή. Τέλος πάντων, αν κάποιος μπορεί ας μου γράψει την εντολή με το παράδειγμα μου, ευχαριστώ και πάλι!
 

geposted Wed 09 Apr 14 @ 7:08 pm
deck 3 load 'E:\DJN\DJ.mp3' & deck 3 play
 

geposted Thu 10 Apr 14 @ 1:02 am
Το είχα γράψει κι αυτό, αλλά πάλι το ίδιο μου κάνει, όποιο τραγούδι επιλέξω αυτό φορτώνει και όχι το άλλο που θέλω...
 

geposted Thu 10 Apr 14 @ 1:43 am
Άκυρο εντάξει, το έγραψα έτσι όπως μου έδειξες και οκ. Δεν είχα κάνει αυτό τον συνδυασμό, σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!
 

geposted Thu 10 Apr 14 @ 1:53 am


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)