Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Slideshow & video

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Ξέρει κανείς πως γίνεται (αν γίνεται) σε slideshow mode να παίζει ένα video χωρίς ήχο? Ή (για να το γενικεύσω) αν παίζει ένα mp3 πως γίνεται στη δεύτερη οθόνη να παίζει ένα video χωρίς ήχο?
 

geposted Tue 26 May 15 @ 7:19 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Einai megalo to video ?
Dokimase na to petakseis se ena slot ston Sampler, kai meta anoikse to me ton Sampler Editor. Nomizw sou dinei tin dyantotia na kratiseis mono to Video

Yparxei ki allos tropos... (kai mporei na yparxei ki allos :) )
Fortwneis to arxeio video se kapoio deck.
Frontizeis to Volume fader tou deck na einai katw.
Exeis to setting VideoVolumeLink sto No
xrisimopopieis tin entoli ... deck x over_video
kai exeis to video stin othoni,
 

geposted Tue 26 May 15 @ 8:28 am
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
djdad wrote :
Einai megalo to video ?
Dokimase na to petakseis se ena slot ston Sampler, kai meta anoikse to me ton Sampler Editor. Nomizw sou dinei tin dyantotia na kratiseis mono to Video

Yparxei ki allos tropos... (kai mporei na yparxei ki allos :) )
Fortwneis to arxeio video se kapoio deck.
Frontizeis to Volume fader tou deck na einai katw.
Exeis to setting VideoVolumeLink sto No
xrisimopopieis tin entoli ... deck x over_video
kai exeis to video stin othoni,


Μπάμπη έχω έτοιμα videos χωρίς ήχο. Η ερώτηση είχε να κάνει με το πως το στέλνουμε στη δεύτερη οθόνη (και φυσικά να μη είναι φορτωμένο σε ένα από τα δύο decks του vdj). Δηλαδή εγώ να μιξάρω κανονικά και το video να παίζει ανεξάρτητα από το τι είναι φορτωμένο στα decks. Δηλαδή (π.χ.) σε slideshow αντί για φωτογραφίες που έχω σε ένα φάκελο να έχω ένα video χωρίς ήχο)
 

geposted Tue 26 May 15 @ 12:35 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
To katalava ti theleis. Kai oi dyo tropoi pou sou anefera pio panw tha doulepsoun. Dokimase katarxin ton prwto. Voleuei an exeis idi ta video , opote apla prepei na ta valeis ston Sampler kai na ta anoiksies me ton Sampler Editor.

O deuteros tropos tha volepsei, an pareis kapoio video apo ton pelati tin ora pou paizeis, den exeis xrono gia Sampler klp. To spare deck den einai dyskolo. Gyrizeis sto 4 Decks skin, to fortwneis opws sou eipa px sto deck 3 i deck 4, kai afou vevaiwtheis oti paizei opws prepei , gurizeis sto 2 Decks skin.

Dokimase ta. Prepei na douylepsoun.

EDIT.. Mia kai eipes Slideshow...
3os tropos. To Slideshow Effect mporei na paiksei kai video. Den kserw omws poia formats ypostirizei kai pws douleuei giati den to exw dokimasei.
Dokimase na epilekseis to Slideshow apo to Video FX sto VIDEO panel kai anoikse to GUI me to asteraki eikonidio

Epelekse ton fakelo pou exeis mesa ta videakia (apo to SELECT...) kai energopoiise to VIDEO. Vale kai to SPEED sto maximum.
 

geposted Tue 26 May 15 @ 1:04 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
 

geposted Tue 26 May 15 @ 1:43 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
To proteina ki egw sto parelthon, alla dystixws yparxoun arketa crash reports pou exoun sxesi me to sygkekrimeno Plugin, opote i proswpiki mou apopsi einai na to apofygeis.
Min ksexnate episis oti o dimiourgos tou sygkekrimenou Plugin, den enimerwnei tin "Free" ekdosi tou Plugin sto site mas kai exei epileksei ton dromo tis "plirwmenis" ekdosis mesw tou dikou tou isxtoxwrou me pio syxna updates.
 

geposted Tue 26 May 15 @ 3:52 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
djdad wrote :
EDIT.. Mia kai eipes Slideshow...
3os tropos. To Slideshow Effect mporei na paiksei kai video. Den kserw omws poia formats ypostirizei kai pws douleuei giati den to exw dokimasei.
Dokimase na epilekseis to Slideshow apo to Video FX sto VIDEO panel kai anoikse to GUI me to asteraki eikonidio

Epelekse ton fakelo pou exeis mesa ta videakia (apo to SELECT...) kai energopoiise to VIDEO. Vale kai to SPEED sto maximum.


Εδώ είμαστε παιδιά (ο πιο εύκολος τρόπος και μάλιστα δεν υπάρχει πρόβλημα ακόμη κι αν έχει ήχο το video αφού δεν ακούγεται). Υποστηρίζει mp4 αρχεία. Το είχα δοκιμάσει αλλά με το speed στο 0 και όχι στο full. Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια!!
 

geposted Tue 26 May 15 @ 4:03 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Ahh nai, speed sto 0 simaine "infinitive".... Oraios !
 

geposted Wed 27 May 15 @ 9:15 pm


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)