Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Αγορά Virtual dj plus - Page: 2

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Apo oti exw dei mexri twra, ola ta skins (toulaxiston auta gia tin version 8), exoun delete_cue san deksi klik sat HotCues.
Yparxoun arketes lyseis,
- Epembaineis sto XML arxeio tou skin, vriskeis ta koumpia pou aforoun ta hotcues kai vazeis san rightclick="delete_cue"
- Xrisimopoieis to default skin tis version 7 (oxi i kalyteri epilogi)
- Xrisimopoieis keyboard shortcuts
 

geposted Wed 07 Oct 15 @ 8:57 pm
 

geposted Thu 08 Oct 15 @ 6:05 am
qweaszControlleristMember since 2014
Σας ευχαριστώ!
 

geposted Thu 08 Oct 15 @ 9:57 am
qweaszControlleristMember since 2014
djdad wrote :

- Epembaineis sto XML arxeio tou skin, vriskeis ta koumpia pou aforoun ta hotcues kai vazeis san rightclick="delete_cue"


Αυτό θα είναι για μετατόπιση του cue σε νέα θέση? Γιατί delete κάνει και τώρα. :p
 

geposted Thu 08 Oct 15 @ 3:23 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
ahh nai sorry, prepei na to allakseis se rightclick="set_cue x"
 

geposted Sun 11 Oct 15 @ 6:21 am
qweaszControlleristMember since 2014
PhantomDeejay wrote :
Ναι, εννοώ το ίδιο όνομα χρήστη καθώς ο φάκελος "Μουσική" για παράδειγμα στην πραγματικότητα είναι ο φάκελος
C:\Users\YOURUSERNAME\Music ενώ η επιφάνεια εργασίας είναι
C:\Users\YOURUSERNAME\Desktop

Βλέπεις λοιπόν οτι διαφορετικό όνομα χρήστη σημαίνει και διαφορετική θέση για τα αρχεία στο δίσκο.

Τώρα για την βάση δεδομένων, το VirtualDj 8 χρησιμοποιεί το αρχείο "database.xml" μέσα στο φάκελο Documents\VirtualDj
Αν αυτό το αρχείο δεν υπάρχει, τότε (και μόνο τότε) θα προσπαθήσει να βρει το αρχείο "VirtualDj Database v6.xml" και αν υπάρχει θα το κάνει μετατροπή από έκδοση 6/7 σε έκδοση 8 (δηλαδή θα φτιάξει το αρχείο database.xml)
Απο αυτό το σημείο και μετά το VirtualDj 8 θα χρησιμοποιεί MONO το αρχείο database.xml
Αυτό σημαίνει οτι αν έχεις παίξει π.χ. 2 εβδομάδες με το VirtualDj 8 και δεν αντιγράψεις το αρχείο database.xml αλλά αντιγράψεις μόνο το αρχείο VirtualDj Database v6.xml θα "χάσεις" όλες τις αλλαγές των τελευταίων 2 εβδομάδων.

Για τον δίσκο D: ενώ στο VirtualDj 6/7 έπρεπε να κάνεις backup το αρχείο VirtualDj Local Database v6.xml στο root του δίσκου, στο VirtualDj 8 χρειάζεται να κάνεις backup τον φάκελο "VirtualDj" στο root του δίσκου.


Ευχαριστώ και πάλι για τις βοήθειες.

Επανέρχομαι για να γραψώ κάτι ενημερωτικά με το παραπάνω ποστ που έκανα παράθεση.

Σήμερα έβαλα έναν ssd στο λάπτοπ γιατί ο προηγούμενος (ο μαμα σκληρός που είχε από το 10' που αγοράστηκε και το λάπτοπ) μας έκανε κάτι νερά.
Στον ssd έβαλα ακριβώς το ίδιο όνομα χρήστη με αυτό που είχα στα Windows του προηγούμενου σκληρού.

Κράτησα backup όλα τα κομμάτια από τον παλιό καθώς και τα αρχεία ''Database v6.xml'' και "VirtualDj Database v6.xml" (τα οποία και έβαλα μετά στο νέο φάκελο του Virtual στον ssd). Μετά πέρασα (στον φάκελο Music στα έγγραφα) και όλα τα τραγούδια (που είχαμε πει ότι ήταν στον παλιό σκληρό σε διάφορα μέρη, ακόμα και σε ''άλλο σκληρό'' ... εννοώ που είχα χωρίσει τον βασικό σκληρό στα 2 και πολλά ήταν στον ''D''). Aνοίγοντας μετά από όλα αυτά το virtual για πρώτη φορά, με χαρά διαπίστωσα ότι όλα τα cue ήταν εκεί, από όλα τα κομμάτια. Και ακόμα, είχα κρατήσει backup από τον προηγούμενο σκληρό το history από τον φάκελο του Virtual και δουλεύει μια χαρά και σε αυτό. Δείχνει κανονικά τα κομμάτια της κάθε μέρας και όποιο και αν πατήσω φορτώνει κανονικά.
 

geposted Sat 31 Oct 15 @ 2:56 am
qweaszControlleristMember since 2014
 

geposted Thu 07 Jul 16 @ 8:31 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

geposted Thu 07 Jul 16 @ 9:57 pm
qweaszControlleristMember since 2014
Ευχαριστώ.

Το κατέβασα αλλά πώς το βάζω? Δεν είναι exe σαν τα άλλα που έχει στα skins για κατέβασμα.
 

geposted Thu 07 Jul 16 @ 10:06 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Vazeis to zip arxeio (opws einai, min to ksezipaareis) sto fakelo /Documents/VirtualDJ/Skins
kai meta to epilegeis apo Settings->INTERFACE
 

geposted Thu 07 Jul 16 @ 10:08 pm
qweaszControlleristMember since 2014
1000 ευχαριστώ.

Όλα οκ!
 

geposted Thu 07 Jul 16 @ 10:11 pm
qweaszControlleristMember since 2014
Μια ερωτησούλα ακόμα..

Στο δεξί deck, όταν αλλάζεις την ταχύτητα του κομματιού κάνει σωστό time strech και δεν αλλάζει την τονικότητα του κομματιού, ενώ στο αριστερό αλλάζει η τονικότητα και pitchάρει.

Υπάρχει τρόπος να γίνει σαν το δεξί και το αριστερό σε αυτό το θέμα?

Εdit:

Λογικά κλειδώνω και στο αριστερό deck το key ?
 

geposted Sat 09 Jul 16 @ 2:13 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Nai, to Keylock (Master Tempo) einai rythmisi ksexwristi ana deck
 

geposted Sat 09 Jul 16 @ 2:33 pm
qweaszControlleristMember since 2014
Το δοκίμασα και εγώ όταν έκανα edit στο παραπάνω πόστ.

Ευχαριστώ για άλλη μια φορά. :)
 

geposted Sat 09 Jul 16 @ 2:46 pm
qweaszControlleristMember since 2014
Αν και λίγο offtopic...

Έρχεται σιγά σιγά η ώρα να αλλάξω λάπτοπ. Τώρα είμαι με ένα που έχει t8300 @ 2.4ghz

Με ένα laptop με i3 4005u ή i5 6200u λογικά είμαι οκ έτσι; Σε όποιο από τα 2 θα μπει ssd (και στο τωρινό ssd έχω πάνω)
 

geposted Sat 16 Jul 16 @ 7:32 pm
qweaszControlleristMember since 2014
Καλησπέρα σας.

Πήρα νέο λάπτοπ και θα ήθελα να ενεργοποιήσω εκεί το virtual dj. Σε μέχρι πόσες συσκευές μπορούμε να το έχουμε εγκατεστημένο? (εννοείται χωρίς αυτές να παίζουν ταυτόχρονα).

Ενημερωτικά:

Εγώ μόλις είχα πάρει την plus άδεια μου, την είχα ενεργοποιήσει στο desktop που είχα τότε (άνοιξα το πρόγραμμα στο desktop πολύ λίγες φορες για λίγες μέρες μετά την αγορά και μετά καθόλου.... πλέον δεν υπάρχει το εν λόγω desktop) και μετά ενεργοποίησα την άδεια και στο λάπτοπ μου και άνοιγα το πρόγραμμα μόνο εκεί. Τώρα μπορώ να την βάλω στο νέο λάπτοπ αλλά να κάνω και ένα φορμάτ στο παλιό και να την έχω και εκεί σε περίπτωση που κάτι συμβεί στο νεο να έχω το παλιό για να παίζω μέχρι να λύσω το πρόβλημα?
 

geposted Mon 10 Oct 16 @ 9:32 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Mporeis na to egkatastiseis se osous ypologistes theleis. Dyo apo autous mporoun na paizoun xwris na xreiazetai na kaneis synexeia login.
 

geposted Mon 10 Oct 16 @ 11:09 pm
qweaszControlleristMember since 2014
Α κατάλαβα. Ευχαριστώ!
 

geposted Tue 11 Oct 16 @ 7:49 am


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)