Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Βάση Δεδομένων

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

OMHROSPRO InfinityMember since 2007
Καλησπέρες.. Τις τελευταίες 2 βδομάδες μου έχει κάνει ένα θεματακι το virtual.. Στο μαγαζί που παίζω παω με τον δίσκο μου (τη μουσική μου) και αφού σβήσω τον υπολογιστή του μαγαζιού, βάζω τον δίσκο μου, και σε έναν filter folder με τα πιο πρόσφατα τραγούδια που έβαλα και αφού του κάνω add to data base όλη τη μουσική μου βγάζει παλιά τραγούδια ως καινούρια.. Πάντα κλείνω υπολογιστή και μετά βγάζω δίσκο.. Ή θα βγάλω δίσκο εφόσον κάνω ασφαλή κατάργηση. Είτε στο μαγαζί είτε στο σπίτι μου.. Αλλά πριν 2 βδομάδες και ενώ είχα κλειστό τον υπολογιστή του σπιτιού μου βάζω το δίσκο μου όπως πάντα κ ανοίγοντας το virtual μου έβγαλε μήνυμα για κατεστραμμένη βάση δεδομένων. Πάτησα να την φτιάξει.. Και απο τότε μου κάνει αυτό το θέμα με τα τραγούδια... Τι μπορεί να συμβαίνει;;
 

geposted Mon 26 Oct 15 @ 3:11 pm
Το πιθανότερο είναι οτι μάλλον έβγαλε κάποιο πρόβλημα ο δίσκος ("χτύπησε" που λέμε)
Βασικά πρώτα δοκίμασε να κάνεις δεξί κλικ στο "root" του δίσκου και επέλεξε "Add to Search DB"
Αν μετά απο αυτή την διαδικασία σου ξανακάνει θεματάκια, τότε μάλλον πρέπει να κοιτάξεις για καινούργιο σκληρό.
 

geposted Mon 26 Oct 15 @ 4:13 pm
Αγόρασα αυτόν το δίσκο
http://www.e-shop.gr/exoterikos-skliros-seagate-stdr1000203-1tb-backup-plus-portable-usb30-red-p-PER.302059
μόλις τον ετοίμασα όλα καλά για τέσσερις ημέρες.Προχθές το βράδυ τον βάζω στη δουλειά και πάπαλα.
Έβγαζε το γράμμα του drive αλλά τίποτα άλλο,δεν τον διάβαζε κανένα labtop.Πριν βγάλει το πρόβλημα τον δούλευα σε usb 3.
Επίσης και ο bacup δίσκος μου κάνει διάφορα κουλά (http://www.public.gr/product/perifereiaka/external-hdd/eks-skliros-diskos-seagate-expansion-1tb-25-usb-30-mayro-stbx1000201/prod3941208pp/)
Μόνο με format μπόρεσα να ξαναδουλέψω τον καινούργιο δίσκο. Μεγάλο το πρόβλημα με τις usb 3.
Mήπως να αγοράσω κάποιο hub με ρεύμα????
Ακούω τις συμβουλές σας.
 

geposted Sun 01 Nov 15 @ 1:32 pm
OMHROSPRO InfinityMember since 2007
Εγώ πάντως με το δικό μου το θέμα ακόμα να κάνω κάτι.. Αγόρασα κ εγώ καινούριο σκληρό και όποτε το βάζω στο σταθερό σπίτι μου πάντα μου βγάζει κατεστραμμένη βάση δεδομένων.. Και πάλι, παλιά κομμάτια μου τα βγάζει ως καινούρια.. Έχω χρωματίσει αρκετά κομμάτια από πριν κ πολλά από αυτά μου χάνουν το χρώμα...
 

geposted Mon 02 Nov 15 @ 2:27 pm
Tελευταία λύση στο ένα labtop που έχει 1 terra δίσκο έκανα ένα partitiοn k: 700giga και έβαλα εκεί τη μουσική και το έχω σαν bacup γιατί πιστεύω ότι η κατεστραμμένη βάση έχει να κάνει με τις αποσυνδέσεις των usb. Aν και σ αυτό υπάρξει κατεστραμμένη βάση θα οφείλεται στο πρόγραμμα.
 

geposted Mon 02 Nov 15 @ 5:20 pm
OMHROSPRO InfinityMember since 2007
Η κατεστραμμένη βάση μπορεί να οφείλετε στις αποσυνδέσεις usb???
 

geposted Mon 02 Nov 15 @ 5:29 pm


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)