Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Επαναφορα δεδομενων απο windows 7 σε windows 10

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

παιδια επειδη το λαπτοπ που ειχα με τα windows 7 παρεδωσε πνευμα αν κανω αντιγραφη τον φακελο που ειχα κανει μπακαπ απο το virual dj με τα windows 7 στον φακελο με τα windows 10 θα εχω παλι ολα μου τα bpm και hot cues ?
 

geposted Wed 02 Dec 15 @ 4:14 pm
Εξαρτάται... Που ήταν και που είναι αποθηκευμένη η μουσική σου;
 

geposted Wed 02 Dec 15 @ 5:48 pm
Η μουσικη μου ειναι αποθηκευμενη σε εξωτερικο σκληρο.Τωρα εχω αλλο προβλημα....Συνδεσα στο καινουργιο λαπτοπ τον εξωτερικο δισκο και μολις ανοιξα το virtual dj 8 μου εβγαλε ενα μηνυμα κατι για δεδομενα οτι εχει περασμενα παλιοτερης εκδοσης απο του vdj 8 δεν θυμαμαι καλα.Πατησα εισαγωγη.Μου διαβασε τον σκληρο αλλα μετα κατι εγινε και μολις συνδεω τον σκληρο μου ζηταει διαμορφωση.Να σημηωσω πως πριν επεζα me vdj 7 αν παιζει ρολο.Τι να κανω?Δοκιμσα τον σκληρο και σε αλλο λαπτοπ και εκει το ιδιο μου λεει?
 

geposted Wed 02 Dec 15 @ 6:58 pm
soundmpibiza wrote :
Η μουσικη μου ειναι αποθηκευμενη σε εξωτερικο σκληρο.Τωρα εχω αλλο προβλημα....Συνδεσα στο καινουργιο λαπτοπ τον εξωτερικο δισκο και μολις ανοιξα το virtual dj 8 μου εβγαλε ενα μηνυμα κατι για δεδομενα οτι εχει περασμενα παλιοτερης εκδοσης απο του vdj 8 δεν θυμαμαι καλα.Πατησα εισαγωγη.Μου διαβασε τον σκληρο αλλα μετα κατι εγινε και μολις συνδεω τον σκληρο μου ζηταει διαμορφωση.Να σημηωσω πως πριν επεζα me vdj 7 αν παιζει ρολο.Τι να κανω?Δοκιμσα τον σκληρο και σε αλλο λαπτοπ και εκει το ιδιο μου λεει?


 

geposted Wed 02 Dec 15 @ 8:30 pm
Ο σκληρός δίσκος τραβάει περισσότερο ρεύμα απ' όσο μπορεί να του δώσει το laptop. Αυτό έγινε.
Δοκίμασε να συνδέσεις το δίσκο σε σταθερό υπολογιστή και κάνε και μια επιδιόρθωση (σάρωση) του συστήματος αρχείων.
9 φορές στις 10 την γλυτώνεις έτσι.
1 φορά στις 10 ο δίσκος "ξέμεινε" απο ρεύμα την στιγμή που έγραφε κάτι στο TOC και μπορεί να χρειαστεί να του κάνεις format για να επανέλθει, αλλά αυτό είναι αρκετά σπάνιο.
Στο καινούργιο σου laptop θα έχεις θέμα με τα ρεύματα που μπορεί να δώσει στις θύρες USB γι αυτό πάρε ένα powered usb hub
 

geposted Wed 02 Dec 15 @ 11:01 pm
Ααααα. Και δεν έπρεπε να απαντήσεις να κάνει εισαγωγή τα δεδομένα σου εαν και πριν έπαιζες με το 8 γιατί έτσι αντικατέστησες τη βάση δεδομένων του 8 του εξωτερικού δίσκου με μια νέα που είναι η εισαγωγή δεδομένων της παλιάς βάσης του 7.
Με λίγα λόγια το πιθανότερο είναι να έχασες οτι αλλαγές έχεις κάνει στα τραγούδια σου τόσο καιρό χρησιμοποιώντας το 8.
 

geposted Wed 02 Dec 15 @ 11:03 pm
Δεν ειναι δυνατη η προσβαση στο G
Ο τομος δεν περιεχει καποιο γνωστο συστημα αρχειων
Βεβαιωθηειτε οτι εχουν φορτωθει ολα τα απαραιτητα προγραματα οδηγησης συστηματος αρχειων και οτι ο τομος δεν εχει καταστραφει.
Μηπως παιζει τιποτα με τα δικαιωματα?Φενομαι σαν διαχειρηστης στο καινουργιο λαπτοπ...μηπως πρεπει με καπιο τροπο να πειραξω τα δικαιωματα στο μενου ασφαλεια ?
 

geposted Thu 03 Dec 15 @ 6:44 am
Εαν αυτό το μήνυμα στο βγάζει και σε σταθερό υπολογιστή τότε φοβάμαι πως είσαι στην περίπτωση που 1 φορά στις 9 που χρειάζεται format ο δίσκος για να επανέλθει.
Υπάρχουν κάποια εργαλεία/προγράμματα που υποτίθεται οτι μπορούν να επαναφέρουν/διορθώσουν το δίσκο από μία τέτοια κατάσταση σαν αυτή που βρίσκεται τώρα (Corrupted TOC) αλλά δεν τα χρειάστηκα ποτέ και δεν ξέρω αν όντως κάνουν δουλειά.
Εάν δεν έχεις backup από τα αρχεία του δίσκου τα καλά νέα είναι οτι είναι ακόμα στο δίσκο ασφαλή και οτι με ένα πρόγραμμα data recovery μπορείς να τα ανακτήσεις με ποσοστό επιτυχίας σχεδόν 100%. Τα κακά νέα είναι οτι θα χρειαστείς σχεδόν 2 24ωρα ανάλογα και με το μέγεθος του δίσκου.
 

geposted Thu 03 Dec 15 @ 7:01 am
Σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια και τις πληροφοριες που μου δινεις ειλικρινα.
Δεν τον εχω δοκιμασει ακομα σε σταθερο...ρο μυνημα αυτο μουβτο βγαζει και στα δυο λαπτοπ που εχω σπιτι και μαλιστα στο ενα εχω και hub με ρευμα
 

geposted Thu 03 Dec 15 @ 7:12 am
Δοκίμασε και σε σταθερό υπολογιστή και μάλιστα σε θύρα που να βρίσκεται πίσω στο κουτί (δηλαδή θύρα που είναι απευθείας πάνω στην μητρική)
 

geposted Thu 03 Dec 15 @ 7:18 am
Θα το δοκιμασω το μεσημερι που θα παω σπιτι γιατι ειμαινσρη δουλεια.
 

geposted Thu 03 Dec 15 @ 7:37 am
Δυστηχως και σε σταθερο pc μου κανει τα ιδια
 

geposted Sat 05 Dec 15 @ 2:30 pm
Τελικα καταφερα και εσωσα την μουσικη που ειχα στον σκληρο και τον εκανα φορματ.Θελω να ευχαριστησω τον γιωργο φαντομ για την βοηθεια του.
 

geposted Thu 17 Dec 15 @ 2:55 pm
Με το format έστρωσε;
 

geposted Fri 18 Dec 15 @ 6:55 am
Ναι μια χαρα τωρα.Και παλι σε ευχαριστω παρα πολυ για τις πολυτιμες συμβουλες σου.
 

geposted Fri 18 Dec 15 @ 9:11 pm


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)