Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Αλλαγη εικονιδιων.

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

Καλησπερα σε ολο το forum.Θα ηθελα να μαθω πως μπορω να αλλαξω τα εικονιδια του virtualdj 8 που εμφανιζονται διπλα στον τιτλο του τραγουδιου καθως και των φακελων του browser.Δηλαδη.Δεν θελω να εμφανιζετε η νοτα αλλα καποιο αλλο συμβολο. οπως ακριβως και στο virtualdj 7.Στο 7 τα ειχα καταφερει με τη διαδικασια του customicons (http://www.virtualdj.com/wiki/Skin%20Icons%20.html).Στο 8 δεν μπορεσα να τα καταφερω.καποιος χρηστης το εχει καταφερει αλλα δεν αναφερει τον τροπο.Θα εκτιμουσα καθε βοηθεια.Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

geposted Mon 04 Jan 16 @ 7:45 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Katevase ta default icons apo edw. http://www.virtualdj.com/developers/icons.png
Valta kapou sto png tou skin pou theleis na xrisimopoiiseis kai allakse ta grafika autwn pou theleis na allskeis.
Vale to <customicons x="" y="" /> eksw apo to <browser>
 

geposted Mon 04 Jan 16 @ 7:54 pm
dj dad αν σου ειναι ευκολο θα ηθελα λιγη περισσοτερη βοηθεια γιατι το δοκιμασα αλλα δεν καταφερα και πολλα.
 

geposted Mon 04 Jan 16 @ 10:09 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
χρειάζεται ακόμα να ορίσεις το iconsize="" τον συνολικό αριθμό εικονιδίων nb="" και τον αριθμό εικονιδίων της κάθε σειράς nbx=""
 

geposted Tue 05 Jan 16 @ 1:50 am
djsadim οι ορισμοι αυτοι υπαρχουν καπου στο xml του καθε skin η πρεπει να τους γραψω εγω κι αν ναι σε ποιο σημειο του xml?Τo iconsize="" σε τι τιμη θα πρεπει να το ορισω απο που και πως?Εχω κανει πολλες αλχημειες κατι εχω ψιλοκαταφερει αλλα χωρις το επιθυμητο αποτελεσμα.Δηλαδη τα εικονιδια δεν πατανε πανω στη σωστη θεση,Παιζωντας με τις διαστασεις τον εικονιδιων τα εχω φερει αλλα παλι δεν ειναι σωστα.
 

geposted Tue 05 Jan 16 @ 5:31 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

geposted Tue 05 Jan 16 @ 8:23 pm
dj dad το εκανα οπως εσυ αλλα οταν αλλαζω οποιοδηποτε εικονιδιο πχ της νοτας το skin φαινεται ετσι:
 

geposted Tue 05 Jan 16 @ 10:10 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Xreiazesai ena programma pou na mporei na xeirizetai png (diafana/transparent) arxeia. To aspro background pou pairneis ofeiletai se auto. Photoshop, CorelDraw einai ta pio dimiofili (alla oxi free).. yparxoun omws kai kapoia freeware.
 

geposted Tue 05 Jan 16 @ 11:24 pm
Ok dj dad θα το ψαξω.Σ ευχαριστω για τη βοηθεια.
 

geposted Tue 05 Jan 16 @ 11:39 pm


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)