Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Επιδιόρθωση database

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Γεια σας. Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να κάνουμε επιδιόρθωση στη database?
 

geposted Wed 13 Dec 17 @ 6:40 pm
Η επιδιόρθωση γίνεται αυτόματα από το πρόγραμμα αν χρειαστεί.
Τι πρόβλημα έχεις με την database ?
 

geposted Thu 14 Dec 17 @ 6:57 am
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Καθυστερεί να ανοίξει το πρόγραμα (οκ, είναι μεγάλη η database) και μου βγάζει κάτω δεξιά :

VirtualDJ - VirtualDJ startup problem
Warning: Start up of Database is taking a long time

Πρόβλημα όμως δεν αντιμετωπίζω.

 

geposted Sat 16 Dec 17 @ 6:01 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
 

geposted Sat 16 Dec 17 @ 6:10 pm
Κράτα ένα αντίγραφο της βάσης, και δοκίμασε να κάνεις καθαρισμό. Για πόσο μεγάλη βάση μιλάμε;
 

geposted Mon 18 Dec 17 @ 11:02 am
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Το έκανα Γιώργο 2-3 φορές αλλά πάλι καθυστερεί. Μου το έκανε και παλαιότερα αλλά διορθώθηκε. Μιλάμε για βάση σε 3 tb σκληρό. 2.42 GB μέγεθος..... Όπως είπα όμως δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μήπως συμβαίνει επειδή ο σκληρός κοντεύει να γεμίσει?
 

geposted Mon 18 Dec 17 @ 7:44 pm
2.42GB ???
Δεν είναι φυσιολογικό μέγεθος αυτό ακόμα και για δίσκο 3TB. Συμπίεσε τη βάση, ανέβασε την κάπου (sendspace, dropbox κτλ) και στείλτ'την μου να της ρίξω μια ματιά...
 

geposted Mon 18 Dec 17 @ 9:29 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Περίμενε Γιώργο. Εγώ μέτρησα το μέγεθος του κεντικού φακέλου. Το αρχείο database.xml είναι 204 mega. Το περιεχόμενο του "Folders" είναι 55 kilo και του :Backup" είναι 2.23 giga..

Αυτά είναι μέσα στον "Backup". Χρειάζονται ή τσάμπα μου τρώνε χώρο?
 

geposted Mon 18 Dec 17 @ 11:02 pm
Τα Backup μπορείς να τα σβήσεις
Προφανώς για κάποιο λόγο η βάση σου γίνεται συχνά corrupted.
Στείλε μου την κανονική βάση συμπιεσμένη να δούμε αν μπορούμε να βρούμε τι της φταίει...
 

geposted Tue 19 Dec 17 @ 7:46 am
γεια σας . εχω προβλημα με την database του virtual dj 7 ., κατά το ανοιγμα μου εμφανίζει μήνυμα corrupted database. όταν ανοίγω το πρόγραμμα στα περισσοτερα τραγουδια δεν εμφανιζονται τα cue & bpm .Εκανα επανεκινηση αλλα δεν διορθωθηκε . Εκανα scan παλι αλλα οταν κλεινω το προγραμμα κ το ανοιγω τα καινουργια cue δεν εχουν αποθηκευτει . H επιλογη στο config ειναι να αποθηκευεται αυτοματα η database. Η μουσικη μου και η database βρισκεται σε εξωτερικο σκληρο δισκο , (ο οποίος χρησιμοποιείται από δυο υπολογιστες ) .
Μπορω να κανω κατι για να διορθωθει η database και να εμφανιστουν παλι τα bpm και τα cue που ειχα βάλει αρχικα ?
αυτη ειναι database :
https://www.dropbox.com/s/1vcjwbikvdg6bni/VirtualDJ%20Local%20Database%20v6.xml?dl=0
 

geposted Mon 25 Dec 17 @ 10:48 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
nikostbs wrote :
γεια σας . εχω προβλημα με την database του virtual dj 7 ., κατά το ανοιγμα μου εμφανίζει μήνυμα corrupted database. όταν ανοίγω το πρόγραμμα στα περισσοτερα τραγουδια δεν εμφανιζονται τα cue & bpm .Εκανα επανεκινηση αλλα δεν διορθωθηκε . Εκανα scan παλι αλλα οταν κλεινω το προγραμμα κ το ανοιγω τα καινουργια cue δεν εχουν αποθηκευτει . H επιλογη στο config ειναι να αποθηκευεται αυτοματα η database. Η μουσικη μου και η database βρισκεται σε εξωτερικο σκληρο δισκο , (ο οποίος χρησιμοποιείται από δυο υπολογιστες ) .
Μπορω να κανω κατι για να διορθωθει η database και να εμφανιστουν παλι τα bpm και τα cue που ειχα βάλει αρχικα ?
αυτη ειναι database :
https://www.dropbox.com/s/1vcjwbikvdg6bni/VirtualDJ%20Local%20Database%20v6.xml?dl=0


Αν αγοράσεις το πρόγραμμα δε θα έχεις κανένα πρόβλημα..!!!!!
 

geposted Wed 21 Feb 18 @ 7:51 pm


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)