Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Πρόβλημα με Pioneer DDJ RR

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

djachiPRO InfinityMember since 2005
Χρόνια πολλά σε όλους.
Εχω εδώ και 6-7 μήνες μια DDJ RR. Στο laptop που την χρησιμοποιούσα με το virtualDJ 8 (και τις επόμενες version) δεν είχα θέμα.

Την σύνδεσα στον σταθερό (που μέχρι πρότινος δούλευα με Numark mixtrack Pro II χωρίς πρόβλημα) και κάνει το εξής κουφό:
Αν περάσει κάποια ώρα που παίζει στο automix, μετά από λίγο σα να πέφτει σε sleep mode (αδόκιμος όρος αλλα δεν έβρησκα κάτι άλλο) και από εκεί και πέρα δεν ανταποκρίνονται τα κουμπιά, πάρα μόνο τα faders του volume και το crossfader (με αντίστοιχη λειτουργία στο πρόγραμμα. Δηλαδή βλέπω στο vdj να κουνιούνται τα faders). Τα play pause, effects, platters, μάλλον όλα τα άλλα κουμπιά δεν ανταποκρίνονται. Πρέπει να κλείσω την κονσόλα και να την ξανανοίξω. Αγόρασα και καινούριο USB καλώδιο αλλά και πάλι τα ίδια.
Καμιά ιδέα;
Στο σταθερό τρέχουν windows 7 και το τελευταίο VDJ και είμαι κανονικά login

Ευχαριστώ
 

geposted Thu 20 Dec 18 @ 2:56 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Μάλλον έχασε προσωρινά το MIDI και γύρισε σε stand-alone mixer mode.
Από το Device Manager, και για κάθε USB hub root, θα πρέπει να απενεργοποιήσεις την επιλογή που απενεργοποιει αυτόματα το USB (δεξί κλικ Properties/Ιδιότητες)



Επίσης καλό θα ήταν να δοκιμάσεις και με άλλο USB καλώδιο
 

geposted Thu 20 Dec 18 @ 3:18 pm
djachiPRO InfinityMember since 2005
Σ' ευχαριστώ πολύ, θα το τσεκάρω απόψε!
 

geposted Thu 20 Dec 18 @ 3:19 pm
djachiPRO InfinityMember since 2005
Αυτό πρέπει να ήταν djdad. Το power saving στα usb. Σ' ευχαριστώ πολύ!

Καλές γιορτές σε όλους. Να παίξετε υπέροχα σετς να ταξιδέψετε το κοινό σας και να κάνετε τα βράδια τους και τα πάρτυ τους μοναδικά!
 

geposted Fri 21 Dec 18 @ 10:02 am
djachiPRO InfinityMember since 2005
Μου το ξανάκανε χθες. Και μάλιστα χωρίς να παίζει automix. Εκεί που πάω να φορτώσω τραγούδι στο 2ο ντεκ, πάπαλα. Επρεπε να επανεκινήσω την κονσόλα. Καλώδιο USB καινούριο.
 

geposted Sat 22 Dec 18 @ 10:00 am


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)