Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: ThanatoS sta PC ...8elw hardware..

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

PANOSVPRO InfinityMember since 2007
xtes loipon sto partaki pou legame kanane premiera ta tcv se freskoformarismeno laptop acer: xp2600, 512mb, 40Gb,....oxi den kolise to pc (ouf!) omws antimetwpisa kapoia problimata stin leitourgia kai xrisi tou programmatos (kai edw einai pou 8elw gnwmi apo tous eppaggelmaties tou eidous..)
na simeiwsw edw oti to pc htan freskoformarismeno kommena ola ta services kai full priority sto vdj..kai pame:
1. polles fores otan to ena deck epaize kai fortwnes to allo sou kane mia stigmiaia pausi 0.5 sec peripou kai meta sunexize
2. otan fortwneis kommati kai prin fortw8ei teleiotika to "paixeis" kapoies fores kanei paush to allo deck (auto pou hdh paizei)
3. otan ena deck paizei kai tou fortwneis track apo panw (bgainei to para8uraki kai se proidopoiei :there is a song already playing klp)kai patiseis yes (giana mpei) stigmiaia kolaei (kapoies stigmes)...to palavo einai oti mou to kane kai otan patisa no!!!!
4. ...o kwdikas...den mporousan na prosexoun ligo to pws xekinaei?? polles fores enw paizei kai to pas stin arxh to vinylio se paei liga sec argotera (k gia na pas stin arxi prepei na to pas mia mexri tin mesi kai xana pali pisw) sto tccd ginetai?
...kai edw einai to simeio pou petagetai h fwni apo to uperperan kai leei...ti ta 8es ta vrwmo pc???...to neo denon to 3500 to eides??? (auta einai!!!)
asxeto: isws an gurnaga pros dac 2 8a tan ligo pio "sta8era" ta pragmata...??
 

geposted Mon 21 Nov 05 @ 1:51 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
ta grafw twra toso xalara giati eutixws den kremastika teleiws kai tis 5 wres pou paixa kai afeterou eixa cd kavatza etoimo....den les pali kala pou den epaiza kai mprosta apo 1300 atoma??...(!)
 

geposted Mon 21 Nov 05 @ 1:54 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
1. polles fores otan to ena deck epaize kai fortwnes to allo sou kane mia stigmiaia pausi 0.5 sec peripou kai meta sunexize

-O efialtis moy.
1. Einai to gnosto problima otan paizei oxi apo ram alla apo hard disk
Ayto mporei na symbei stigmiaia an to vinylio i to cd paizei eno fortoneis kai i belona einai kapoy sti mesi na kanei jump diladi ekei poy den exeis fortosei, i exeis auto cue kai se paei pali ekei, i fortoneis megala tracks i exeis to maxload etsi oste na paizei kai to swapfile.
2. Anebase to asio latency.
3.min xrisomopieis plugins
4. Taxo grapsei ola ayta alla...
5. Symbainei kyrios se asio leitoyrgia

------
2. otan fortwneis kommati kai prin fortw8ei teleiotika to "paixeis" kapoies fores kanei paush to allo deck (auto pou hdh paizei)

-To idio me prin..
---------
3. otan ena deck paizei kai tou fortwneis track apo panw (bgainei to para8uraki kai se proidopoiei :there is a song already playing klp)kai patiseis yes (giana mpei) stigmiaia kolaei (kapoies stigmes)...to palavo einai oti mou to kane kai otan patisa no!!!!

-Exeis to security sto ask, balto sto always, na min pernei protoboulies kai kanei kai erotiseis...
----------
4. ...o kwdikas...den mporousan na prosexoun ligo to pws xekinaei?? polles fores enw paizei kai to pas stin arxh to vinylio se paei liga sec argotera (k gia na pas stin arxi prepei na to pas mia mexri tin mesi kai xana pali pisw) sto tccd ginetai?

-Den ftaiei o kodikas, einai poy den einai oute absolute mode oute relative (opos olla ta alla programata exoyn) alla kati endiameso.. poy sou epitrepei na xrisimopieies loopes klp, i idia malakia ep-sorry.. poy moy dimiourgei problimata me ta cd.
Diladi xekinaei me absolute an ksekiniseis to TC apo tin arxi alla an kaneis kamia loopa i pidixei o diskos klp, ekai xanete... kai to gyrnaei se relative
kai ayta ta exo pei...
------------
...kai edw einai to simeio pou petagetai h fwni apo to uperperan kai leei...ti ta 8es ta vrwmo pc???...to neo denon to 3500 to eides??? (auta einai!!!)

-Den xero mporei na gkriniazo... alla gia kapoio logo den thelo na xanapexo me cd.
Na fantasteis DEN exo tora cd na paixo, mia balitsa poy eixa exo na ti do kana dyo xronia,
tin exasa... tin ksexase se kanena magazi ...den ksero.
To oti paizei kai mp3 to Denon, den einai to idio..
-----------------
asxeto: isws an gurnaga pros dac 2 8a tan ligo pio "sta8era" ta pragmata...??

-Nai giati einai pio aplo to systima. Opos kai me plikrologio einai poly pio stathera apo TC.

Pos pige to party telika ? eixe kosmo ?, irthe kanenas apo to forum ?
O food kremase kanena panw gia symparastasi ?
efere food ?
 

geposted Mon 21 Nov 05 @ 3:20 pm
dj foodPRO InfinityMember since 2004
sto magazi mou eimoun
elate na kanoume partaki edo sto argos (nayplio)

exo etoima ta panta
mexri kai club

to perasmeno savato piga sto luv
mikele epeze me sega opos panta to magazi patata
o ixos poio patata
kalos alla monotonos se kapoia ora o mikele

mipos xerei kaneis to proto tou cd single poio itan
me violia thelo oxi to my feelings ena allo poio palio
malon to proto tou


stilte mou prive pou menete na sas stilo food

 

geposted Mon 21 Nov 05 @ 10:23 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
kaneis delivery stin komotini ?
 

geposted Tue 22 Nov 05 @ 1:54 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
1. dwron adwron an anevasw omws to latency....den paizw pote me plugins klp den 8elw na to fortwnw xwris logo...
2. to idio
3.ok na to check (diladi an kanw vlakeia kai tou petaxw track enw paizei ti 8a kanei?)
4.opote 8eloume epilogi absolute-relative mode...swsta?

-----kai gw pleon den exw cdz mono vinylia alla pisteyw oti gafontai eukola..!!
psaxnw loipon ebay na brw kana dac 2...me tin hercules eixes tetoia problimata h oxi?
sto magazi esu paizeis me tcv? kai an nai pws tin paleveis??!??

"Pos pige to party telika ? eixe kosmo ?, irthe kanenas apo to forum ?
O food kremase kanena panw gia symparastasi ?
efere food ?"
to party super!(skepsou na paizei 2unlimited kai olo to magazi na xwropidaei!!) kosmos arketos..peripou 300 atoma se 250ari magazi.., apo to forum kaneis..
....o food afantos...


 

geposted Tue 22 Nov 05 @ 10:50 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
1,2.: aplos ayta kanoyn to problima xeirotero giayto toa egrapsa.
3. Tipota
4. Xtes to egrapsa ayto kai ola ta alla sto vip forum (yparxei kai tetoio) gia alli mia fora.
Na doyme.

Oso gia ti hercules epeidi doyleyei se wdm (oi asio driver ths einai drama...) ta pragmata einai ligo kalytera, diladi ek twn pragmatwn einai pio dyskolo na kanei skip me ton tropo poy sou periegrapsa. Me ta cd (sto magazi) exo kyrios problima me to cue, ta alla ola ta ...paleyo..
Me ta dac2/3 den eimai kai poly fanatikos.., den exouyn karta ixou, theleis epipleon usb gia karta, epipleon kalodia klp (kai den thelo kai na afino kai tetoia pragmata sto magazi)
An baleis kai ext. disko ligo polyploko kai epikyndyno setup. Einai kai akriboi.
Ekeino to d-vinyl itan idaniki lysi alla... to kleisan to magazi...
H behringer argei kai ayti, xaos.
Kai eno tora den yparxei lysi tis prokopis thimisoy me se 1-2 xronia den tha xereis ti na dialekseis, afoy tha exoyme dosei ta lefta mas. Etsi ginete panta.
 

geposted Tue 22 Nov 05 @ 12:21 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
thanx man...eisai kai vip pana8ema se kai mou kaneis tsarkes sta vip forums!!!
episimane ta stous vlakes kai pes na stamatisoune tis video- vlakeies kai ta fwtistika..(mi xesw an exei kaneis martin kefali 8a tsigkouneytei na agorasei controller??) kai na asxoli8oun ligo perissotero me ton hxo...arage h 3.2 kanei kai auth ta idia?? 8a "perimenoume" loipon...
 

geposted Tue 22 Nov 05 @ 5:29 pm
dj foodPRO InfinityMember since 2004
simfono me ton filo mou ton volempora
ti dj programa einai pou exei kai video

ixos re paidia
to pcdj exei kalitero apo emas

giati
 

geposted Tue 22 Nov 05 @ 9:27 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
apla einai aparadekto na prospa8oun na to prow8isoun ws professional kai na xei toso sovara provlimata...hxos, timstretch, kai asio...h8ela na xera ti skata prow8oun ta tcv kai tccd me toso vasika provlimata...kai meta ta americanakia 8eloun video...vre ouuusssttt
 

geposted Tue 22 Nov 05 @ 10:39 pm
dj foodPRO InfinityMember since 2004
paidia perimeno tin karta ixou
to ttx ta exo pira tis kefales tis numark tis minstry of sound

tha setaro ena mixanima p4 sta 2.66
karta grafikon g forche4 7500
1 giga mnimi sta 400 2 x 500 mb
kai 2 hard disk 160 arides me mp3
ola ta update.
kai tha doume ti tha ginei

pantos ego ean exo provlima ta ta spaso ola kai tha figo apo to virtual
sori alla mou spasane ta neyra
 

geposted Wed 23 Nov 05 @ 8:30 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
einai telika analoga ti psaxneis...einai kai ekeino to palio rhto pou leei: oti plirwneis pairneis...(gia osous en passh periptwsi!:))
 

geposted Wed 23 Nov 05 @ 9:09 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
eee.. ti ginete edo..

Mporei na gkriniazoume ligo alla to vdj einai kai paramenei to kalytero me diafora.
Kai ayto to pisteyo, Kai doyleyo me pc se magazi apo to 97, pcdj, traktor, ola ta doylepsa.
Oti kai na lete apo apodosi/timi kai eykolia xrisis den pianete.
kai toulaxiston exoyme gnomi edo, siga min moy epetrepe i stanton na eimai beta tester
kai na proteino pragmata gia to traktor opos kano sto virtual kai sto mixvibes.
To traktor DEN ypostirizei ellinika fonts edo kai xronia.
To zitisa to ksanazitisa, siopi...
Mporo na sas kano top10 lista me pragmata poy zitisa kai eginan edo kai sta dyo programata (vdj,mixvibes) ston ena+ xrono poy ta exo. Mono stis mikres etairies ayta ginontai.
Exete paei sta forum tous na deite gkrinia (traktor/pcdj) To pcdj stamatise sto Red- poly kalo gia tin epoxi toy kai stathero, efige o basikos programmatistis toys kai to xanagrapsan apo tin arxi san "fx" - pote den itan stathero xana..
Updates mia fora ston enamisi xrono.
SSL, plironeis gia mia kali firewire karta kai ayti douleei MONO me to SSL me kanena allo programa.
Traktor ola ta updates epi pliromi..
Digiscratch, eidate timi... ?

Ayta gia na baloume ta pragmata sti thesi toys.

Food..
Giati na exeis problima.. ?
Ta ttx ti lene? thelo review se sxesi me ta mk2.
H ropi poy einai poly megalyteri (4.5 vs 1.7) stin praxi ti leei ?
 

geposted Wed 23 Nov 05 @ 9:14 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
den exeis adiko se auta pou les alla..
eixa doulepsei palia to digital1000 sl kai 1200sl tis visiosonic (polu prin to pcdj) kai meta to vtt (tis carrot alla stamatise)...to vtt htan polu sta8ero alla periorismenes dunatotites..
me alla den exw paiksei (pio kanouria) alla ontws to virtual einai best value.
piga sto diamantopoulo kai epaixa me ssl alla de me afhse na valw stickaki kai na grapsw se md...omws vrika ena typo pou to xei kai mallon 8a kanw doulitsa..(metaxy mas alli fasi..) sta8erotita, hxos klp, omws spartiatiko...prepei na kanonisw gia pcdj kapoia fasi (gia to ektetameno test pou legame george)
to kuklwma pou sou steila gia to torque to dokimases??? (mi fovasai kanei douleia..3.7 to paei..!!)
 

geposted Wed 23 Nov 05 @ 9:27 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
to digitalsl to doyleya kai ego, prota ena demo pou doyleue 30min,.. meta brika mia beta, meta to brika spasmeno klp.., den legotan visiosonic tote, itan doyleia enos anthropoy...
To vtt eite to pisteyeis eite oxi to exo agorasmeno... (apo tote xalasa) kai exo (stin apothiki) ena laptop pentium 100 (overclock sta 120...) me 800ri skliro kai to exo egkatestimeno.
To kykloma to ..ksexasa entelos, kapoia stigmi -isos- to dokimasw.
 

geposted Wed 23 Nov 05 @ 9:52 pm
1.Kane update ta drivers apo thn karta grafhkwn

2.epeidh einai acer ola ta acer exoun problhma me thn usb tous den kratane stathero reuma (me ta XP10 exoume kapsei usb thurides) opote pare hub me autotrofodotoumeno reuma


good luck ;)
 

geposted Wed 23 Nov 05 @ 10:15 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
ela re dim, ti kaneis pou sai xamenos??
karta grafikwn 64mb- shared= xalia...kai na kanw update (an yparxei) les na kerdisw kati? outws h allws den asxoloumai ve video kai loipes vlakeies..oso gia to usb douleuw mono tin maya de xerw an xreiazetai ontws hub alla 8a try mpas kai doume diafora..
cya
 

geposted Wed 23 Nov 05 @ 10:39 pm


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)