Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: database problem

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

Paidia exw valei sto laptop dyo leitoyrgika. ta vista gia geniki xrisi kai ta xp mono ga to vdj. prosfata ekana format ston ekswteriko moy disko kratontas back up tin database. otan ksanaperasa tin mousiki ston ekswteriko kai tin database egine to eksis koyfo. sta xp vlepei ton skliro kai tin database kanonika me ola ta cue kai douleyei kanonika, sta vista omws enw vlepei ton skliro ap to browser tree den leei na dei tin database me tipota. oyte sto configuration stin kartela browser vlepei ton ekswteriko gia na kanw fix i otidipote. kamia idea? exw kollisei.....
 

geposted Fri 31 Oct 08 @ 12:13 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
mipos allazei to gramma tou diskou sta vista?
to idio exo kanei kai go de fainetai to idio....
 

geposted Fri 31 Oct 08 @ 12:39 pm
aledjo wrote :
mipos allazei to gramma tou diskou sta vista?
to idio exo kanei kai go de fainetai to idio....


mpa oxi file moy. to idio einai to gramma. to skeftika ki egw alla den einai ayto. en tw metaksy to koyfo einai oti an to exw anoixto to vdj kai to anoiksw deyteri fora stin deyteri fora tin vlepei kanonika.
 

geposted Fri 31 Oct 08 @ 1:02 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Katarxin i diafora me vista kai xp oson afora tin database, einai oti i "kyria"database sta xp brisketai sto root c:, enw sta vista einai sto c:\user\taeggrafamou\VirualDJ. An allakseis loipon tin thesi tis database isws doulepsei. Se kathe periptwsi pigainontas sto config tou VirtualDJ (browser section) kaneis gia kathe skliro pou exeis tragoudia, search, clean kai fix.
Oi Local database (ektos tou c:) den paizoun rollo vista i xp einai idies.

Katalabaineis bebaia oti pros apofygi kathe anapantexou aprooptou, kalou kakou kanoume backup tis database.

An pali ola ta parapanw den sou feroun apotelesma fantazomai oti mia epanegkatastasi tou VirtualDJ sto leitourgiko pou theleis na trekseis tha se epanaferei sto swsto simeio.
 

geposted Fri 31 Oct 08 @ 6:23 pm
djdad wrote :
Katarxin i diafora me vista kai xp oson afora tin database, einai oti i "kyria"database sta xp brisketai sto root c:, enw sta vista einai sto c:\user\taeggrafamou\VirualDJ. An allakseis loipon tin thesi tis database isws doulepsei. Se kathe periptwsi pigainontas sto config tou VirtualDJ (browser section) kaneis gia kathe skliro pou exeis tragoudia, search, clean kai fix.
Oi Local database (ektos tou c:) den paizoun rollo vista i xp einai idies.

Katalabaineis bebaia oti pros apofygi kathe anapantexou aprooptou, kalou kakou kanoume backup tis database.

An pali ola ta parapanw den sou feroun apotelesma fantazomai oti mia epanegkatastasi tou VirtualDJ sto leitourgiko pou theleis na trekseis tha se epanaferei sto swsto simeio.
eyxaristw file dad gia tin antapokrisi. epanegkatastasi ekana alla tipota.oson afora to clean kai to fix anefera kai arxika oti den vlepei kanena disko i partition ektos toy c opou einai ta vista (antithetws toys vlepei kanonika olous ap to browser tree). ayto pou mou les gia tin main database omologw oti den to iksera. to dokimazw amesws kai tha postarw ta apotelesmata.
 

geposted Sat 01 Nov 08 @ 3:44 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Eixa ki egw tetoio problima se ena PC pou douleua prin parw laptop. Ta Vista eblepan dyo SATA diskous ws SCSI. To apotlesma, meta apo polu psaksimo ... tzifos. To gyrisa sta xp kai teleiose to thema.

Afou den stous blepoun ta vista, den blepei kai to VirtualDJ tin local database. Dyskola. Palepse to kaipes mas

Erotisi. Blepei sto browser tree, ta tragoudia?. Dld ta fortwnei kiolas? I sou vgazei error?
 

geposted Sat 01 Nov 08 @ 4:33 am
djdad wrote :
Eixa ki egw tetoio problima se ena PC pou douleua prin parw laptop. Ta Vista eblepan dyo SATA diskous ws SCSI. To apotlesma, meta apo polu psaksimo ... tzifos. To gyrisa sta xp kai teleiose to thema.

Afou den stous blepoun ta vista, den blepei kai to VirtualDJ tin local database. Dyskola. Palepse to kaipes mas

Erotisi. Blepei sto browser tree, ta tragoudia?. Dld ta fortwnei kiolas? I sou vgazei error?


oxi ta vlepei kai ta paizei kanonika. apla den vlepei toys diskoys sto configuration stin kartela browser. ayto poy moy eipes gia tin kyria db den isxyei.kai sta xp kai sta vista sta documents einai. to periergo einai oti doyleye mia xara mexri prin mia vdomada, twra ti egine sta kala toy kathoymenoy? nomiza epeidi ekana format ston ekswteriko alla ayto den vlepei kai to particion omws. les na paizei tipota me tis adeies? na ekana kana update sta vista kai na thelei tipota rythmiseis stoys skliroys twra?
 

geposted Sat 01 Nov 08 @ 4:45 am
ok! problem solved! Ayto poy eipa itan. deksi clik se kathe disko/properties/security/clik sto everyone/edit/clikaroume ola ta allow kai patame apply. perimenoyme na scanarei ton disco kai .....etoimoi. Kwlo vista alla ti na kaneis.... prepei na mathoyme na zoyme me ayta.
ps. dj dad to msn moy einai resident_g an thes kane me add
thanks anyway
 

geposted Sat 01 Nov 08 @ 5:11 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
wraia !!! Exoume pei to VirtualDj Forum douleuei kai Self Service ..xaxax
 

geposted Sat 01 Nov 08 @ 5:53 pm


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)