Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Virtual DJ 7.02 (παραμόρφωση στο δεξί deck). - Page: 2

Dieser Teil des Themas ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten

μου το εκανε και σε μπ3. Κοντευω να σκασω.
 

geposted Thu 30 Dec 10 @ 3:34 pm
Οστόσο, έκλεισα όλα τα περιττά πράγματα που ίσως έτρεχαν, (έκοψα το ίντερνερ), φόρτωσα την 7.0.1 και επί μισή ώρα παίζει κανονικά.
Ξέρουμε κανέναν παπά για ευχέλαιο σήμερα;
 

geposted Thu 30 Dec 10 @ 6:55 pm
Ξέρω ότι είναι χρονιάρα μέρα αλλά θέλω να μοιραστώ μαζί σας αυτά που έκανα.
1. Κατέβασα το DPC Latency και το έβαλα να τρέχει.
Καθώς έτρεχε, άρχισε αυτή η παραμόρφωση. παραθέτω το γράφημα του DPC.
Εκεί που έχει το κόκκινο, είναι το σημείο που ακούστηκε η παραμόρφωση



Επίσης επισυνάπτω το configuration του μηχανήματος, ώστε να δείτε πως το μηχάνημα δεν είναι φόλα!




Τέλος επισυνάπτω και τη ρύθμιση της κάρτας ήχου (*όσο αφορά το latency).




Ξαφνικά, πήγα να φορτώσω ένα mp3 και μου έβγαλε αυτό το μήνυμα



2. Αρχικά απενεργοποίησα το AVG (αφού απενεργοποίησα πρώτα την κάρτα δικτύου).
3. 'Εκλεισα το ΜΣΝ εντελώς
4. 'Εκλεισα το teamviewer
'Ανοιξα το ms config και απενεργοποίησα μια λειτουργία του Windows Media player που μου φάνηκε ύποπτη



 

geposted Fri 31 Dec 10 @ 2:47 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Basili, ayto pou sou deinei to latency checker einai poly ypsilo gia desktop mixanima. An eisai synaixeia sta kitrina eisai oriaka.
Prepei na breis tropo na eisai xamila ekei, kato apo tin prasini grammi monima.
To pc xoris na einai fola opos les den einai kai spoudaio, Celeron cpu kai vista ?, kai ena soro programmata ppu fortoneis.
Ego tha petousa entelos ta vista, tha ebaza kathara xp, h 7 na do pos paei to latency checker.
Epeidi ksero den theleis format... dokimase na to trekseis me ta panta kleista, dokimase kai ena utility pou legetai "game booster" (google) pou stin free ekdosi sto kanei ayto aytomata (kleinai background services klp) kai ta leme...

To minima me tin mnimi, einai normal stin version 7, an emfanizetai kapoies fores gia na apotrepsei problima kai crash pou eixan oi prohgoumenes ekdoseis. Se ena sosta stimeno mixanima pou den exeis perita pragmata pou tha moirazontai mnimi kai porous (kai sou ksanaleo ..petakse ta vista..) kai ayto tha to blepeis poly spania h katholou.
 

geposted Fri 31 Dec 10 @ 3:42 am
Βασικά, όσο κι αν σου κάνει εντύπωση, το πρόβλημα μειώθηκε (μην σου πω ότι μάλλον πρέπει να διορθώθηκε).
'Αλλαξα τα κανάλια (αυτά που φαίνονται στην παρακάτω φώτο) και άλλαξα και τα RCA επάνω στον μίκτη.
'Επαιζα για 2 ώρες περίπου και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

geposted Fri 31 Dec 10 @ 6:47 am
Ούτε μειώθηκε ούτε διορθώθηκε!
Απλά μεταφέρθηκε το πρόβλημα στο 1ο deck (πλέον).
Επιπλέον, συζητήσαμε σοβαρά την περίπτωση να αλλάξουμε PC αφού αυτό δεν μπορεί να καλύψει σωστά τις ανάγκες μας.

'Οσο για το game booster, πράγματι σταμάτησε 26 διεργασίες, όμως το πρόβλημα παραμένει.
 

geposted Fri 31 Dec 10 @ 11:11 am
Φυσικά, το κομπιούτερ δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα όταν παίζει με το Atomix.

'Ομως ρε παιδιά, όπως έχουμε συζητήσει και πιθανόν κάποιοι να έχετε καταλάβει, χρησιμοποιώ το Virtual επειδή παίζει βίντεο-κλιπ.
Και πραγματικά ρίχνω πολύ δουλειά στα βίντεο-κλιπ που παίζω.

Ειλικρινά μου την σπάει όταν προσπαθώ να δουλέψω και γίνομαι ρόμπα, εξαιτίας ενός λόγου που ακόμα δεν έχω καταλάβει.
Και όπως γίνεται με τους περισσότερους, δεν παίζω με μικρή ένταση.
Η ένταση που έχει το μαγαζί είναι πολύ δυνατή. Η παραμόρφωση που κάνει, είναι αισθητή (ακόμα και από κουφό).
Δεν θέλω χρονιάρες μέρες να τους στείλω σε Ωριλά!

Το ξέρω ότι γίνομαι κουραστικός, αλλά πραγματικά είμαι εξοργισμένος.
'Οχι με το πρόγραμμα. 'Οσο με την γκαντεμιά που υπάρχει στον αέρα!
 

geposted Fri 31 Dec 10 @ 12:22 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Blepo to elsis periergo stis fotografies.
Exeis ena screenshot me tin maya44 (pci ?) eno sto sound setup exeis tin esi u46dj (usb) telika pia karta douleyeis ?
Des ta buffer kai gia tin u46.
H u46 genika einai aksiopisti, tin exo kai ego.
Den vlepo logo na allakseis pc an to problima lynetai me format.
Tha dokimaza xp. kai xoris antivirus, toulaxiston gia arxi.
 

geposted Fri 31 Dec 10 @ 1:19 pm
Την u46 την έχω στο λαπτοπ.
Με τη διαφορά πως η κάρτα είναι σπίτι μου... στην Αθήνα! (άρα όχι εδώ).
Απλά έβαλα το σκρινσοτ για να καταλάβετε τι εννοώ ότι πείραξα!
Βασικά όλο μου το άγχος για να βάλω 7άρια, είναι πως δεν θα έβρισκα drivers για την κάρτα ήχου.
Σκασίλα μου. Ο μίκτης έχει ενσωματωμένη κάρτα ήχου (μέσω 2 USB) οπότε, ίσως να τσακιστώ αύριο και να κάνω το πολυπόθητο φορμάτ σε 7άρια (32μπιτ).
Επειδή όμως, έχω και την ονομαστική μου, δεν θέλω να μπω (πρωτοχρονιάτικα) στη διαδικασία του φορμάτ και της εγκατάστασης.

Το τελευταίο που θα δοκιμάσω αύριο, είναι να το εξής...
Αν παίξει το 7.0.1 χωρίς πρόβλημα, το αφήνω ως έχει.
Αν όχι... τότε σβήνω από παντού (registry) ότι έχει να κάνει με virtual DJ και το ξαναπερνάω.
Εύχομαι το πνεύμα των Χριστουγέννων (γκου-χου-γκουχου) Πρωτοχρονιάς εννοώ να βάλει το χέρι του.

Διαφορετικά... βλέπω να τρώω το χαρτί υγείας στο κεφάλι, όπως την πάτησε και η Βίσση.
 

geposted Fri 31 Dec 10 @ 1:29 pm
Και κάτι ακόμα που διαπίστωσα, είναι πως είτε παίζω με την 6.1.2, είτε με την 7.0.0 είτε με την 7.0.1 είτε με την 7.0.2 το πρόβλημα παραμένει.
Δεν είναι δηλαδή θέμα βερσιόν.
 

geposted Sat 01 Jan 11 @ 11:52 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
mipos ta exei paiksei i karta ixou?

exeis dokimaseis kapoia alli?

btw xronia polla gia ti giorti sou
 

geposted Sat 01 Jan 11 @ 12:50 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Basili, xronia polla gia ti giorti sou.
Profanos den einai thema version oute vdj afou to latency checker sou bgazei kitrines kai kokknes grammes.
Gia ayto kaname ayta ta tests pou sou eipa ego kai o mpampis, den htan tyxaia, gia na kataliksoume se ena symperasma.
Tora psaxnesai me to pc, pisteyo tha sou kanei douleia an to stiseis sosta kai lita me xp h win7.
 

geposted Sat 01 Jan 11 @ 2:02 pm
Αρχικά ευχαριστώ και τους 2 για τις ευχές (για την ονομαστική μου).
Δεν φταίει η κάρτα ήχου.
Ο λόγος;
Εκτός από την ΜΑΥΑ που έχει το μηχάνημα, έχω συνδέσει και (μέσω 2 USB) τον μίκτη (που έχει ενσωματωμένη κάρτα ήχου).
Και εκεί παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα.

Εντελώς κουφό!
 

geposted Sat 01 Jan 11 @ 10:11 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Dokimase na valeis allous drivers gia karta grafikwn kai karta ixou. Den einai aparaitito na einai oi teleutaioi. Eidika an exeis nVidia ekei tha vreis polles epiloges.Mporei to provlima na exei ws apotelesma kopsimata ston ixo, omws to stigmiaio pop-crackle mporei na ofeiletai se otidipote.

Thymisou episis anegkatestises teleutaia kapoio software. Giati apo oti katalava to provlima sou emfanistike twra teleutaia. Gyrtna pisw se kapoio restore simeio kai dokimase pali.
 

geposted Sat 01 Jan 11 @ 10:49 pm
Αρχικά να πω πως, από το καλοκαίρι (που έπαιζα χωρίς πρόβλημα) μέχρι σήμερα, δεν είχα αλλάξει drivers για την NVIDIA.
'Ολως τυχαίως, άλλαξα drivers.
Βλέπεις, κάνοντας εγκατάσταση το game booster, μου εβγαλε μια ενημέρωση για τελευταίους drivers της Nvidia.
Τους κατέβασα και εγκατέστησα!

Το πρόβλημα παραμένει...
κλαψ!
 

geposted Sun 02 Jan 11 @ 1:55 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
To mixanima sou kanei automata updates sto leitourgiko? Mipws sou anabathmise kana directX i kati allo antistoixo ? kai den synbadizoun kapoioi drivers me auto?
Tha sou proteina, an den thes na ponokefaliazeis allo, na gyriseis se kapoio simeio restore to systima sou.
 

geposted Sun 02 Jan 11 @ 5:30 pm
RadioDJ105 wrote :
Αρχικά να πω πως, από το καλοκαίρι (που έπαιζα χωρίς πρόβλημα) μέχρι σήμερα, δεν είχα αλλάξει drivers για την NVIDIA.
'Ολως τυχαίως, άλλαξα drivers.
Βλέπεις, κάνοντας εγκατάσταση το game booster, μου εβγαλε μια ενημέρωση για τελευταίους drivers της Nvidia.
Τους κατέβασα και εγκατέστησα!

Το πρόβλημα παραμένει...
κλαψ!

Μετά απο πολλά προβλήματα με ΤΡΙΑ δοκιμασμένα μηχανήματα (και βλέποντας και κάτι τρελές τιμές στο DPC) έχω αρχίσει να πιστεύω οτι οι τελευταίοι drivers της NVIDIA είναι για τα μπάζα. Το κακό είναι οτι δεν μπορώ να βρω παλιότερη έκδοση για να δοκιμάσω και να σιγουρευτώ οτι όντως φταίνε οι drivers.

 

geposted Mon 03 Jan 11 @ 12:14 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
 

geposted Mon 03 Jan 11 @ 5:22 am
djdad wrote :
To mixanima sou kanei automata updates sto leitourgiko? Mipws sou anabathmise kana directX i kati allo antistoixo ? kai den synbadizoun kapoioi drivers me auto?
Tha sou proteina, an den thes na ponokefaliazeis allo, na gyriseis se kapoio simeio restore to systima sou.


Οχι! Δεν είναι ενεργοποιημένες οι αυτόματες ενημερώσεις. 'Ομως, σήμερα ή αύριο θα μιλήσουμε με το ένα από τα αφεντικά για να αγοράσουμε άλλο μηχάνημα.

Το μόνο πρόβλημα/δίλλημα που αντιμετωπίζω, είναι αν η ενσωματωμένη κάρτα ήχου που έχει ο μίκτης (USB) παίξει σε windows 7 (64μπιτα).
Τίποτα άλλο δεν με προβληματίζει.
 

geposted Mon 03 Jan 11 @ 7:16 am
[quote=RadioDJ105]Ξέρω ότι είναι χρονιάρα μέρα αλλά θέλω να μοιραστώ μαζί σας αυτά που έκανα.
1. Κατέβασα το DPC Latency και το έβαλα να τρέχει.
Καθώς έτρεχε, άρχισε αυτή η παραμόρφωση. παραθέτω το γράφημα του DPC.
Εκεί που έχει το κόκκινο, είναι το σημείο που ακούστηκε η παραμόρφωση


Παραθέτω αντίστοιχα το αντίστοιχο που έδειξε το μηχάνημά μου στην Αθήνα.
Διπύρηνος επεξεργαστής, windows 64μπιτα, SSD και μνήμη 4 γίγα.
 

geposted Fri 07 Jan 11 @ 3:11 pm
85%