Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Μπορω να μεταφερω τα Hot cue μου σε εξωτερικό σκληρό ;

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

Εχω κανει αντιγραφη ολους τους Virtual Folders σε ενα εξωτερικο δισκο,
μπορώ να αλλαξω λαπτοπ και με το καινουργιο να παιζω απο τον εξωτερικο σκληρο εχοντας κρατησει ολα τα Hot cue μου ;
 

geposted Fri 13 Dec 19 @ 5:11 pm
Οι Virtual Folders είναι "λίστες αρχείων"
Τα hotcues κτλ αποθηκεύονται στη database του προγράμματος που κρατάει πληροφορίες για τα αρχεία σου.

Βασικό κλειδί είναι η θέση των αρχείων στους δύο δίσκους.
Γενικά αν η θέση των αρχείων είναι ίδια, το μόνο που χρειάζεσαι είναι να αντιγράψεις και τη βάση δεδομένων από τον ένα δίσκο στον άλλο
 

geposted Mon 16 Dec 19 @ 8:10 am
Για να ανακεφαλαιώσουμε δηλαδή δεν γίνεται επειδή αλλάζει η διαδρομή από C που πχ. ήταν τα τραγούδια ο εξωτερικός έχει άλλο γράμμα και χάνουμε όλα τα cue μήπως τελικά αυτό είναι ένα θέμα που πρέπει να προσπαθήσουν να το λύσουν οι ειδικοί τις Virtual ? Είναι κρίμα να χάνεται τόσο κόπος !!
 

geposted Wed 18 Dec 19 @ 7:55 pm
Όταν κάνεις αντιγραφή της μουσικής σου βιβλιοθήκης (σε εξωτερικό δίσκο ή USB Flash) μέσω VDj (και μόνο), τότε στον εκάστοτε δίσκο δημιουργείται εκ νέου μία βάση δεδομένων, η οποία περιέχει όλα τα στοιχεία του εκάστοτε κομματιού (Poi, κ.τ.λ.).

Κατόπιν και εφόσον αντιγράψεις (μέσω Windows) και τους λοιπούς φακέλους, όπως: Folders, History, Playlists, κ.τ.λ., στην αντίστοιχη θέση του νέου laptop, θα μπορείς πλέον να κουμπώσεις τον εξωτερικό δίσκο ή το USB σε όποιο Laptop θέλεις και να παίξεις όπως ακριβώς θα έπαιζες και στο δικό σου.
 

geposted Thu 19 Dec 19 @ 5:50 am


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)