Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: LEDS ON/OFF

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Γεια σας. Μπορώ να έχω μια εντολή για να αναβοσβήνουν τα leds. Π.χ. στο πλήκτρο που έχω την εντολή sync θα ήθελα τα leds να αναβοσβήνουν Ευχαριστώ!
 

geposted Fri 31 Jan 20 @ 7:32 pm
DrJekyl wrote :
Γεια σας. Μπορώ να έχω μια εντολή για να αναβοσβήνουν τα leds. Π.χ. στο πλήκτρο που έχω την εντολή sync θα ήθελα τα leds να αναβοσβήνουν Ευχαριστώ!

Νομιζω η εντολη που ψαχνεις ειναι Sync ? blink 250ms & Sync : Sync
 

geposted Fri 31 Jan 20 @ 8:46 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
για δοκιμασε not sync_hint 'phase' ? blink
ή αν δεν δουλεψει δοκιμασε αυτη
not get beatdiff 50% ? blink
 

geposted Fri 31 Jan 20 @ 8:59 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Δημήτρη δε δουλεύει η εντολή σου. Του Θανάση δουλεύει κανονικά. Ευχαριστώ πολύ παιδιά !!
 

geposted Fri 31 Jan 20 @ 9:03 pm
Θα ηθελα κι εγω λιγο βοηθεια (προφανως!) με τις εντολες...
Βασικα θελω μια εντολη που να κανει apply το sound configuration χωρις να χρειαζεται να μπαινω στα settings/audio και να παταω apply
Επισης υπαρχει τροπος να αποθηκευσω στα 3 effect slots διαφορετικα effects και να κανω toggle με καποια εντολη? Πχ στο ενα προφιλ να εχω πχ echo, reverb και backspin και στο δευτερο long_brake, delay και flanger ?
 

geposted Fri 31 Jan 20 @ 9:15 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
dimitris_g wrote :
...
Επισης υπαρχει τροπος να αποθηκευσω στα 3 effect slots διαφορετικα effects και να κανω toggle με καποια εντολη? Πχ στο ενα προφιλ να εχω πχ echo, reverb και backspin και στο δευτερο long_brake, delay και flanger ?


αυτο το εχεις δει ?
http://www.virtualdj.com/plugins/index.html?addonid=81063

dimitris_g wrote :
Θα ηθελα κι εγω λιγο βοηθεια (προφανως!) με τις εντολες...
Βασικα θελω μια εντολη που να κανει apply το sound configuration χωρις να χρειαζεται να μπαινω στα settings/audio και να παταω apply

η εντολη ειναι
apply_audio_config 'ονομα του sound configuration '
 

geposted Fri 31 Jan 20 @ 9:37 pm
 

geposted Sat 01 Feb 20 @ 4:25 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
dimitris_g wrote :
djsadim wrote :

Ναι, ομως δεν με βολευει στα pads, θα ηθελα να αλλαζει προφιλ στα slots


αυτο κανει... αποθηκευεις μέχρι 8 προφιλ και μπορεις και τα καλεις μεσω των pads οποτε θελεις

 

geposted Sat 01 Feb 20 @ 4:45 pm
Η εντολη apply λειτουργει. Ευχαριστω πολυ. Για το αλλο θεμα ξανα λεω οτι δεν θελω να ανακατεψω τα pads
 

geposted Sat 01 Feb 20 @ 8:26 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
dimitris_g wrote :
Η εντολη apply λειτουργει. Ευχαριστω πολυ. Για το αλλο θεμα ξανα λεω οτι δεν θελω να ανακατεψω τα pads

πως θελεις να το κανεις ? με πληκτρολόγιο ?

 

geposted Sat 01 Feb 20 @ 10:03 pm
Μαλλον δεν γινεται και σε παιδευω αδικα φιλε μου... Η σκεψη μου ηταν να επιλεξω 3 effect στα 3 slot του skin, και να τα αποθηκευσω σαν προφιλ 1 ας πουμε, και αλλα τρια διαφορετικα σαν προφιλ 2, και πατωντας ενα κουμπι, πχ στο πληκτρολογιο, να μου κανει toggle αυτα τα 2 προφιλ. Ο λογος που δεν θελω να ανακατεψω τα pads σε αυτο ειναι οτι την κατω σειρα των pads την εχω mappaρει με λειτουργιες που χρησιμοποιω διαρκως και δεν θελω να αλλαζω σελιδες και να μπλεκομαι
 

geposted Sun 02 Feb 20 @ 9:40 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Χρησιμοποιείς το παραπάνω Pad Page, μόνο για να φτιάξεις τα 2 Banks.
Προετοιμασία:
- Επιλέγεις τα Effects που θέλεις στα 3 Slots για την Bank 1.
- Δεξί κλικ στο Pad 1 (BANK 1) για αποθήκευση
- - Επιλέγεις τα Effects που θέλεις στα 3 Slots για την Bank 2.
- Δεξί κλικ στο Pad 2 (BANK 2) για αποθήκευση


Μετά μπορείς να χρησιμοποιήσεις την παράκατω εντολή σε κάποιο κουμπί στον controller ή το πληκτρολόγιο
effect_bank_load 1 ? effect_bank_load 2 : effect_bank_load 1


Την Pad Page δεν χρειάζεται να την επιλέξεις, παρά μόνο αν χρειαστεί να αλλάξεις τα Effects ενός Bank
 

geposted Sun 02 Feb 20 @ 11:37 am
Α τοτε αλλαζει! Το δοκιμαζω και μιλαμε, ευχαριστω πολυ προκαταβολικα αδερφε!
 

geposted Sun 02 Feb 20 @ 4:20 pm
Εισαι πρωτος ! Ευχαριστω πολυ και παλι φιλαρακι!
Μια τελευταια ερωτηση, πως διαμορφωνεται η εντολη ωστε να αλλαζει και τα δυο deck ταυτοχρονα κι οχι μονο το ενεργο?
 

geposted Mon 03 Feb 20 @ 6:19 pm
dimitris_g wrote :

πως διαμορφωνεται η εντολη ωστε να αλλαζει και τα δυο deck ταυτοχρονα κι οχι μονο το ενεργο?

Οκ κι αυτο, τελικα δουλεψε το deck all...
Παρολαυτα, μιας κι ανοιξαμε θεμα εντολων κι εδω, μπορει καποιος να μας δωσει 2 εντολες για lock /unlock folderorder και tooltip οn/off?
 

geposted Tue 04 Feb 20 @ 1:40 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
dimitris_g wrote :
...
Παρολαυτα, μιας κι ανοιξαμε θεμα εντολων κι εδω, μπορει καποιος να μας δωσει 2 εντολες για lock /unlock folderorder και tooltip οn/off?

για lock /unlock folderorder
setting 'lockFolderOrder' on ? setting 'lockFolderOrder' off : setting 'lockFolderOrder' on
για tooltip οn/off
setting 'tooltip' yes ? setting 'tooltip' no : setting 'tooltip' yes

βέβαια το tooltip έχει και τρίτη τιμή value-only που με το παραπάνω κώδικα αγνοείτε
 

geposted Tue 04 Feb 20 @ 6:10 pm
Εισαι πρωτος! Μηπως μπορεις να μου εξηγησεις τι ακριβως σημαινει το ? Και το : στην συνταξη μιας εντολης γιατι με το manual δεν μπορεσα να βγαλω ακρη
 

geposted Wed 05 Feb 20 @ 9:50 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Η βασική σύνταξη είναι .. ερώτηση (query) ? Aν είναι αληθές το αποτέλεσμα κανε αυτό : αλλοιως κάνε το άλλο

setting 'tooltip' yes ? setting 'tooltip' no : setting 'tooltip' yes
σημαίνει ..
ρωτάω (?) είναι το setting 'tooltip' στο Yes ?
αν ναι εκτέλεσε την εντολή setting 'tooltip' no (βάλτο στο Νο)
αλλοιώς (:) εκτέλεσε την εντολή setting 'tooltip' yes (βάλτο στο Yes)
 

geposted Wed 05 Feb 20 @ 10:47 pm
Επειδή η αναλυτικότατη εξήγηση του Μπάμπη μπορεί να εξακολουθεί να σε μπερδεύει,
? = IF
: = Else

question ? this : that

IF question (is true), do this ELSE do that
 

geposted Thu 06 Feb 20 @ 8:22 am
AAAAAAAAAA!!!!!!!!!
τοσο απλο κι ομως δεν το καταλαβαινα... ευχαριστω πολυ!
 

geposted Thu 06 Feb 20 @ 9:53 am


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)