Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Απορία για την ιστορία των προγραμμάτων - Page: 2

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

Respect! Άκρως ενδιαφέροντα όλα όσα ειπώθηκαν, ιδιαίτερα για εμάς τους νεότερους χρήστες.
 

geposted Fri 12 Mar 21 @ 12:46 am
kokkinoskoufitsos wrote :
η maya εβγαζε και ενα αλλο μοντελλο την MAYA EX 7 οπου εβγαζε 3 η και 4 στερεο εξοδους αυτη ειχα εγω και νομιζω οτι ηταν πριν την 44


Όχι ήταν μετά την Maya 44 USΒ και ήταν το μικρό της αδερφάκι. Ήταν στην πραγματικότητα κάρτα 7.1 (8 outputs / 4 stereo) για home cinema κτλ.
Μπορούσες να θυσιάσεις ένα ζευγάρι εξόδων και να ορίσεις μία είσοδο για εγγραφή (6 out 2 in) αλλά δεν μπορούσες να την κάνεις 4 out 4 in
Την είχα κι εγώ και αυτή.
 

geposted Fri 12 Mar 21 @ 8:54 am
lakis69 wrote :
Δεν ξέρω όμως γιατί εδώ στην Ελλάδα έπεσαν όλοι στην λούμπα.


Σε όσα έγραψα πιο πάνω προσπάθησα να είμαι καθαρά αντικειμενικός και να παραθέσω γεγονότα και ημερομηνίες.
Για την μόδα αυτή στην Ελλάδα (και όχι μόνο) έχω μεν κάποιες εξηγήσεις αλλά περνάμε στο speculation zone καθώς τα πράγματα δεν μπορούν πια να είναι αντικειμενικά.
Αν σε ενδιαφέρει η δική μου θεωρία μπορώ να την εκφράσω (και μάλιστα δημόσια) ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΩΡΙΑ και όχι μια "αντικειμενική άποψη" που λαμβάνει υπ' όψη της όλα τα γεγονότα.
Επίσης σε τέτοια θέματα η μνήμη παίζει πολλές φορές παράξενα παιχνίδια...
Ενώ είναι εύκολο να βρεις στο internet πότε ξεκίνησε η κυκλοφορία μίας κονσόλας π.χ. και να διορθώσεις/επαληθεύσεις το χρονολογικό όριο αναφοράς σου, δεν είναι το ίδιο με άλλα θέματα και τάσεις που δεν στηρίζονται σε hard events και έτσι η μνήμη σου μπορεί να τα τοποθετεί νωρίτερα ή αργότερα απ' οτι πραγματικά συνέβησαν.
 

geposted Fri 12 Mar 21 @ 9:01 am
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Αν έβαζες και φωτογραφίες θα είχες φτιάξει μια ωραία εγκυκλοπαίδεια ... πολύ ενδιαφέροντα πράγματα που πολλά από αυτά δε τα ήξερα! Μπράβο σου για όλοι αυτήν την ενημέρωση και γνώση που έχεις.
 

geposted Fri 12 Mar 21 @ 12:52 pm


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)