Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Πρόβλημα με κάρτα ήχου pioneer RB
Καλησπέρα στην ομάδα
Πήρα το pioneer rb μεταχειρισμένο για εφεδρικό ενώ έχω και το pioneer sb3 για βασικό. Εχω macbookpro του 2017 με λειτουργικό mojave με virtual dj 2020 συνδέω το rb και ενώ το αναγνωρίζει σαν controller δεν μου αναγνωρίζει την κάρτα ήχου( μέσα στις ρυθμίσεις ήχου του vdj είναι καινό) δλδ πατάω play και βγάζει ήχο από τα ηχεία του laptop.
Μπήκα στο site της pioneer κατέβασα το τελευταίο v103 firmwar έκανα εγκατάσταση πατώντας shift και sync από το controller. Στη συνέχεια κατέβασα και τους drivers για mojave έκανα επανεκκίνηση τα ξανά συνδέω και εξακολουθεί να μην αναγνωρίζει την κάρτα ήχου δεν βγάζει ηχω στα ηχεία μου ενώ σαν controller δουλεύει. Το sb3 που το συνδέω παίζει κανονικά. Τι μπορεί να φταίει; sos ευχαριστώ
 

geposted Mon 11 Apr 22 @ 4:42 pm
sakis pasaportis wrote :
Καλησπέρα στην ομάδα
Πήρα το pioneer rb μεταχειρισμένο για εφεδρικό ενώ έχω και το pioneer sb3 για βασικό. Εχω macbookpro του 2017 με λειτουργικό mojave με virtual dj 2020 συνδέω το rb και ενώ το αναγνωρίζει σαν controller δεν μου αναγνωρίζει την κάρτα ήχου( μέσα στις ρυθμίσεις ήχου του vdj είναι καινό) δλδ πατάω play και βγάζει ήχο από τα ηχεία του laptop.
Μπήκα στο site της pioneer κατέβασα το τελευταίο v103 firmwar έκανα εγκατάσταση πατώντας shift και sync από το controller. Στη συνέχεια κατέβασα και τους drivers ήχου για το rb για mojave έκανα επανεκκίνηση, τα ξανά συνδέω και εξακολουθεί να μην αναγνωρίζει την κάρτα ήχου δεν βγάζει ήχω στα ηχεία μου ενώ σαν controller δουλεύει. Το sb3 που το συνδέω παίζει κανονικά. Τι μπορεί να φταίει; sos ευχαριστώ


 

geposted Mon 11 Apr 22 @ 6:13 pm
Τους drivers τους έκανες unblock στα Privacy & Security Options του MAC ?
 

geposted Mon 11 Apr 22 @ 6:36 pm
Όχι δεν το έκανα αυτό. Μπορείς να με βοηθήσεις πως να το κάνω βήμα βήμα γιατί δεν ξέρω ή μου στείλεις κάποιο manual πως γίνεται; Ευχαριστώ
 

geposted Mon 11 Apr 22 @ 6:44 pm
 

geposted Mon 11 Apr 22 @ 7:08 pm
ok αυτό ήταν λύθηκε το πρόβλημα σε ευχαριστώ πολύ...
 

geposted Mon 11 Apr 22 @ 8:57 pm