Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Ερώτηση για την εντολή search_playlists
ankosPRO InfinityMember since 2009
καλησπέρα....θα ήθελα να ρωτήσω για ενα πρόβλημα που έχω με την εντολή search_playlists.Στην ιδια playlist (πχ Φαγητό GR latin) πατώντας το κουμπι που εχω βάλει την εντολή search_playlists σε καποια τραγουδια μου βγάζει μόνο το ιστορικό ,ενώ σε κάποια αλλα τραγούδια μου βγάζει σε ποιες playlist τα έχω εντάσσει.Εγώ περισσότερο χρειάζομαι να βλέπω σε ποιες playlist τα έχω εντάσσει.Τι γίνεται λάθος?
 

geposted Wed 22 Mar 23 @ 5:52 pm
Δεν γίνεται κάτι λάθος.
Η εντολή εμφανίζει αποτελέσματα και από τις playlist και από το ιστορικό.
Επίσης δεξιά αν δεις, έχει ένα scroll bar. Αν το κατεβάσεις στην πρώτη φωτογραφία φαίνεται οτι έχει κι άλλα αποτελέσματα πιο κάτω.

Τέλος, αν είσαι ήδη μέσα σε μια playlist που περιέχει το κομμάτι που ψάχνεις τότε αυτή η playlist θα εμφανιστεί πρώτη πάνω πάνω
 

geposted Thu 23 Mar 23 @ 1:58 am
ankosPRO InfinityMember since 2009
Γιωργο είμαι στην ιδια playlist (Φαγητο gr latin) το ενα τραγουδι (ΡΙΖΟΥ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥΖΟΥΡΑΚΗΣ ΠΕΤΑΩ) μου το βγαζει πρωτο πρωτο οτι βρισκεται στην playlist (Φαγητο gr latin) ενω το ακριβως προηγουμενο τραγουδι (ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ ΓΙΑ ΤΩΝ ΜΑΤΙΩΝ ΣΟΥ ΤΟ ΧΡΩΜΑ) δεν μου το βγαζει οτι βρισκεται στην playlist (Φαγητο gr latin),μου βγαζει μονο το ιστορικο,και οπως εγραψα βρίσκομαι μέσα στην ιδια playlist και θα επρεπε να μου βγαζει οτι υπάρχει στην playlist(Φαγητο gr latin) αντι αυτο μου βγαζει μόνο το ιστορικο. Αυτο το ΄΄προβλημα΄΄ γίνεται σε πολλές playlist και σε πολλά τραγούδια
 

geposted Thu 23 Mar 23 @ 6:55 am
Μηπως το κομματι της αρβανιτακη το εχεις διπλοπερασμενο στον δισκο και επιλεγεις αυτο που δεν ειναι στο playlist? Πχ το εχεις σε μια συλλογη της αρβανιτακη και μια στο L.P. της και επιλεγεις αυτο που δεν ειναι στο playlist? Γιατι εγω το δουλευω φανατικα αυτο και δεν εχω δει ποτε κατι να μην παει καλα
 

geposted Fri 24 Mar 23 @ 11:50 am
ankosPRO InfinityMember since 2009
dimitris_g wrote :
Μηπως το κομματι της αρβανιτακη το εχεις διπλοπερασμενο στον δισκο και επιλεγεις αυτο που δεν ειναι στο playlist? Πχ το εχεις σε μια συλλογη της αρβανιτακη και μια στο L.P. της και επιλεγεις αυτο που δεν ειναι στο playlist? Γιατι εγω το δουλευω φανατικα αυτο και δεν εχω δει ποτε κατι να μην παει καλα

Δημήτρη σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου........με εβαλες σε σκεψεις και βρήκα που ειχα κανει το λαθος.Το λάθος ηταν οτι καποια στιγμη που αρχισα να δουλευω εξωτερικό σκληρό εφτιαχνα τις playlist εκει (είχα φτιάξει φάκελο και ειχα μεταφερει την playlist)με αποτέλεσμα να μην ενημερώνεται η playlist του virtual οταν προσθετα ή αφαιρουσα τραγούδια.Ναι μεν είχα τα τραγουδια οπως ήθελα στον εξωτερικό αλλα δεν ειναι ετσι ο σωστος τρόπος,οπότε απο δω και στο εξής θα πρέπει να δουλευω τις λιστες στον σταθερο υπολογιστη και μετα να παιρνω τον φακελο playists απο το C:\Users\Ankos\Documents\VirtualDJ και να την βάζω στον εξωτερικο σκληρό πιθανόν και στο λαπτοπ.Δεν ξέρω αν εσυ Δημήτρη δουλευεις με δευτερο σκληρό και γνωρίζεις κάτι παραπάνω ή το κάνεις διαφορετικά.
 

geposted Sat 25 Mar 23 @ 8:12 am
Οχι φιλε μου, εγω εχω 2 λαπτοπ τα οποια εχουν 2ο σκληρο για την μουσικη πανω και απλα τα συγχρονιζω μεσω dropbox ετσι ωστε οτι αλλαγη γινεται στο ενα να γινεται αυτοματα και στο αλλο. Εσυ εφοσον εχεις χρησιμοποιεις και σταθερο και λαπτοπ για να κανεις λιστες θα πρεπει ειτε μετα απο καθε δημιουργια λιστας, ή οτιδηποτε αλλο, να κανεις αμεσως συγχρονισμο (με καποιο προγραμμα τυπου FreeFile Sync πχ), ειτε να διαλεξεις ενα απο τα 2 μηχανηματα και να δουλευεις παντα με αυτο οσον αφορα το homework, ωστε να εχεις εναν βασικο και να αντιγραφεις μετα στον slave (ας τον πουμε ετσι). Αλλιως χανετε η μπαλα...
 

geposted Sat 25 Mar 23 @ 11:27 am
ankosPRO InfinityMember since 2009
Σ ευχαριστώ πολύ Δημήτρη
 

geposted Sun 26 Mar 23 @ 5:23 am