Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Reloop Digital Jockey 3 REMIX - Page: 1

Dieser Teil des Themas ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten

Καλησπέρα παιδιά...

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτή την κονσόλα...



Από το κατάστημα Σκρουτζ.

https://www.skroutz.gr/s/419860/Reloop-Digital-Jockey-3.html

Η ερώτηση (που πιθανόν να την έχετε απαντήσει) είναι....

Υπάρχει μάπινγκ για την κονσόλα ή άδικα θα δώσω τα ωραία μου λεφτάκια;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
 

geposted Tue 03 Dec 13 @ 11:55 am
Το Scroutz δεν είναι κατάστημα, αλλά μηχανή αναζήτησης καταστημάτων. Η αντιπροσωπία είναι το DJMania οπότε μπορείς να το πάρεις από εκεί. Το controller υποστιρίζεται πλήρως οπότε υπάρχει mapping. Αν δεν έχει mapping δεν πετάς τα λεφτά σου αλλά φτιάχνεις δικό σου.. αυτό δεν είναι το νόημα στο digital DJing (ότι μπορείς να κάνεις ότι θέλεις με τα διαθέσημα στοιχεία ελέγχου);
 

geposted Tue 03 Dec 13 @ 11:59 am
Ουπς.
Τι βλακεία έγραψα... το σκρουτζ κατάστημα!
Συγχωρέστε με, είμαι θύμα των ψεκασμών... απλά το έγραψα από κεκτημένη ταχύτητα!

Περιμένω και κανέναν άλλον συνάδελφο να μου πει τη γνώμη του σχετικά με το μάπινγκ και αν τα νέα είναι ευχάριστα την παραγγέλνω από Λάρ'σα!


 

geposted Tue 03 Dec 13 @ 12:35 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

geposted Tue 03 Dec 13 @ 6:07 pm
Τρομερή κονσόλα και απίστευτη κατασκευή ακόμα και σε σχέση με TM4/2.
Τώρα για την επιλογή 3/3 Remix τι να σου πω... θεωρητικά το ίδιο hardware, στην πράξη 2 χρόνια μετά κυκλοφορία είναι αρκετά...
 

geposted Wed 04 Dec 13 @ 1:44 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Pote den mporeis na eisai sigouros, isos idio hardware alla diaforetiko device id.

Mporeis na zitiseis prin stin steiloun na tin dodimasoun me to Home free (h tin teleutaia pro), an emfanizetai sto config - > mapper eisai ok.
 

geposted Wed 04 Dec 13 @ 6:19 am
Χίλια ευχαριστώ παιδιά.
Να είστε όλοι καλά.

Βλέπω να τους ζητάω να την ελέγξουν πριν μου την στείλουν.
 

geposted Wed 04 Dec 13 @ 1:24 pm
Καλησπέρα.
Συγνώμη για τον πολύτιμο χρόνο σας, αλλά πρέπει να το μοιραστώ μαζί σας.
Πήρα τηλέφωνο στη Λάρ'σα στο κατάστημα που μου πουλάει τον Controller.

Δυστυχώς η κονσόλα είναι συσκευασμένη.
Δεν μπορούν να την απο-συσκευάσουν για δοκιμή γιατί αν δεν κάνει τη δουλειά της τελικά, δεν θα μπορέσουν να την πουλήσουν (σε άλλον) για καινούργια. Και λογικό μου φαίνεται.

Φυσικά αν επικοινωνήσω με την Reloop είναι 1.000 τα εκατό βέβαιο πως θα μου πεί ότι με την συγκεκριμένη κονσόλα, μπορώ να παίξω κανονικά με το Virtual, να φτιάξω καφέ καθώς και περμανάντ για τα μαλλιά που δεν έχω. Κι αυτό λογικό μου ακούγεται, αφού θέλουν να πουλήσουν.

Μήπως. θα μπορούσε κάποιος (π.χ. apopsis) να ρωτήσει κανέναν που να είναι γάτος στο εξωτερικό, για να μας πει με σιγουριά αν παίζει!

Συγνώμη που σας έχω ζαλίσει όλους!

 

geposted Fri 06 Dec 13 @ 12:14 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
 

geposted Sat 07 Dec 13 @ 11:19 am
Dee PPRO InfinityMember since 2006
Η μετάφραση στο google είναι σε γενικές γραμμές σωστή. Πρέπει μάλλον να έχει διαφορετικό Device ID από τη Digital Jockey 3, το οποίο σημαίνει -προς το παρόν τουλάχιστον- mapping εξ'αρχής με δημιουργία Definition File κλπ...
 

geposted Sat 07 Dec 13 @ 4:20 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Vasili, tin pairneis, mou tin stleneis Athina, kai tin epomeni tin pairneis etoimi ;)
 

geposted Sun 08 Dec 13 @ 4:16 am
Σύμφωνοι.
Για να στο ξεπληρώσω, εκτός από γλυκά που θα σου φέρω, να έχω μαζί και κανένα DVD Σουλεϊμάν από αυτά που ΔΕΝ θα παίξει ο ΑΝΤ1;
Δεν κάνω πλάκα.
'Ολα αυτά τα τούρκικα περνάνε από τα χέρια μου.
 

geposted Sun 08 Dec 13 @ 5:45 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Den me akoumpaei to thema lol Kana Kataifi fere xaxa
 

geposted Sun 08 Dec 13 @ 6:27 am
Ξανα-επανέρχομαι στο ποστ, για να βγω λίγο "εκτός τοπικ".

Ο κοντρόλερ εκπληκτικός.
'Εχω πάθει πλάκα για την ποιτότητα κατασκευής, και κυρίως για τον ήχο.

ΟΜΟΛΟΓΩ (δημόσια) πως αν δεν ήταν ο Μπάμπης (DJ DAD) θα έκλαιγα τα λεφτά μου.
Ο άνθρωπος, χάλασε χρόνο από την προσωπική του ζωή για να μαπάρει σε έναν άγνωστο (εμένα) τον κοντρόλερ.

Για ακόμα μια φορά, πρέπει να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ και να προτείνω το συγκεκριμένο μηχάνημα σε όποιον προτίθεται να το αγοράσει.
Χάρη στον DJ DAD, παιδιά, στη δουλειά που έκανε (και την μοιράζεται με όλους) πιστεύω πως θα αγοράσετε ένα εργαλείο για τη δουλειά σας.

Και πάλι ευχαριστώ - Καλές Γιορτές σε όλους μας.
 

geposted Sun 22 Dec 13 @ 1:57 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Thewritika, oles oi konsoles mporoun na doulepsoun me to VirtualDJ, kai auto einai ena apo ta poly dynata simeia autou tou software. Ena allo dynato simeio einai to Support Team (Elliniko kai kseno), kai kanoume oti mporoume gia na voithame olous tous xristes.

gia opoion endiaferetai, o mapper gia tin Reloop Jockey 3 REMIX, einai diathesimos edw..
http://www.virtualdj.com/addons/16420/Reloop_Jockey_3_REMIX.html

Sxetika me tin konsola.
Opws gnwrizete erxetai me Traktor LE. Auto omws einai to ligotero. H konsola exei ftiaxtei etsi wste na leitourgei san 2 Decks + 2 Remix/Sampler Decks. Den einai dld kathari 4 decks konsola.
To firmware einai etsi stimeno, pou molis gyriseis sta decks C kai D, automata vazei tin konsola se Sampler Mode. Epomenws gia opoion thelei na xrisimopoiisei tin konsola san 4 kathara decks, tha prepei kathe fora poy gyrizei ton diakopti sti thesi C i D, na gyrizei kai apo to Sampler Mode se Normal mode.
Auto einai to mono arnitiko pou mporw na pw gia tin konsola. Kata ta alla, einai apla.. Reloop, pou simainei kalos ixos kali poiotita kataskeuis.

Kaloriziki Vasili kai Kales Giortes.
 

geposted Mon 23 Dec 13 @ 4:38 pm
Χμμμ... τόση διαφορά στο firmware ε?
Να 'σαι καλά Dad!

Καλές Γιορτές
 

geposted Tue 24 Dec 13 @ 4:44 am
καλησπερα παιδια! εχω παρει και γω προσφατα τη jokey 3 rmx! προσπαθω να κατεβασω
τον maper απο το link που εχει ποσταρει ο συναδελφος ποιο πανω αλλα δεν υπαρχει
σχετικο κουμπι download!
κανω κατι λαθος? ευχαριστω!
 

geposted Tue 04 Feb 14 @ 3:47 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Den kaneis kati lathos, apla xreiazetai na agoraseis tin Pro Full gia na mporeseis na katevaseis mappers (ektos twn allwn)
 

geposted Tue 04 Feb 14 @ 4:06 pm
εχω ηδη την εκδοση le...! δεν κανει αυτη?
κ αν οχι ποσο κοστιζει η αναβαθμιση?

ερωτηση! μπορω να χρησημοποιησω την εκδοση
αυτη και σε αλλο controler?

ευχαριστω!
 

geposted Tue 04 Feb 14 @ 4:36 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Oxi, me tin LE version, oute mporeis na katevaseis mappers , alla kai den mporeis na tin xrisimopoiiseis me allon controller peran apo auton pou tin synodeue
Anavathmisi kaneis edw.. http://www.virtualdj.com/buy/index.html vazwntas to serial number tis Hercules 4MX VirtualDJ LE version, opote kai tha sou vgalei kai to teliko kostos anavathmisis se Pro Full

Me tin Pro Full apoktas pliri dikaiwmata sta Downloads alla fysika kai ola ta xaraktiristika tou programmatos .. http://www.virtualdj.com/products/comparison.html
 

geposted Tue 04 Feb 14 @ 4:40 pm
57%