Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: win 8 problem

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

Καλημέρα σας,
έχω την ΜΚ4 κονσόλα και αγόρασα ένα Sony Vaio Tap II laptop με windows 8.
Εγκατέστησα τους τελευταίους drivers και το Sony είδε κανονικά την κονσόλα.
Όμως έχω πρόβλημα με τα ακουστικά. Μετά από μερικά δευτερόλεπτα αφού ξεκινήσει το τραγουδι να παίζει στα ακουστικά σταματάει ο ήχος.
Αυτό συμβαίνει και στα δύο decks. Επίσης ένα άλλο πρόβλημα είναι ότι ενώ παίζει από τα ηχεία κανονικά, ξαφνικά σταματάει να παίζει.
Η έκδοση VDJ που έχω είναι η 6.0.7 DJCEdition
Υπάρχει τρόπος να λυθεί αυτό το πρόβλημα?
Επίσης υπάρχει αναβάθμιση για την version του VDJ?

Ευχαριστώ
 

geposted Sat 22 Mar 14 @ 2:25 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
To ksafnika stamataei na paizei , toso sta akoustika oso kai sta ixeia mou deixnei oti prospatheis na tin doulepseis me tin Home Free version , i opoia epitrepei tin xrisi midi controllers mono gia ta 10 prwta lepta tis leitourgias tis.

Kane mia kathari egkatastasi tou programmatos akolouthwntas tis odigies apo edw... http://www.virtualdj.com/wiki/How%20do%20I%20perform%20a%20clean%20re-installation%20of%20the%20software.html kai meta settare tin MK4 me vasi auton ton odigo. http://www.virtualdj.com/wiki/MK4.html
Oxi den yparxei nowteri DJConsole apo auti pou vriskeis sto Download Center sou ..http://www.virtualdj.com/download/updates.html
 

geposted Sat 22 Mar 14 @ 6:26 pm
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Επειδή είμαι εκτός θα την δοκιμάσω την Τεταρτη.
Δεν έχω την free version. Η version (6.0.7 DJCEdition) που πήρα μαζί με την κονσόλα θα παίξει σε Win 8 ή πρέπει να πάω στην τελευταία free?
Ευχαριστώ και πάλι.
 

geposted Mon 24 Mar 14 @ 1:29 pm
Η έκδοση που έχεις θα παίξει με Windows 8.
Η τελευταία FREE δεν θα παίξει με τον controller σου για περισσότερα από 10 λεπτά την φορά!
 

geposted Mon 24 Mar 14 @ 2:17 pm
Καλησπερα.
έκανα τα πάντα αλλά τίποτα. ίδια συμπεριφορά. Μολις παιξει λίγο στα ακουστικά μετά σταματάει.
Ξέχασα να αναφερω στην αρχή του post ότι μόλις εβαλα την ΜΚ4 σε win 8 μου έκανε update firmware. Λες να παίζει αυτό ρόλο?
Στο μεταξύ δεν μου παίζει πια ούτε στο pc με win 7.

Ειμαι σε απόγνωση. δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.
 

geposted Wed 26 Mar 14 @ 9:33 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
den ksanapernas to firmware mpas kai strosei .(kati den exei "katsei" kala)
 

geposted Wed 26 Mar 14 @ 11:44 am
djsadim wrote :
den ksanapernas to firmware mpas kai strosei .(kati den exei "katsei" kala)

Επειδή είμαι καινούριος στην ΜΚ4, να το κάνω και αυτό αλλά πως μπορώ να το ξαναπεράσω?
Υπάρχουν κάπου οδηγίες?

 

geposted Wed 26 Mar 14 @ 12:34 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
 

geposted Wed 26 Mar 14 @ 12:47 pm


Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.
Από την αρχή στα windows 8 έκανα αυτά τα βήματα. Γι'αυτό και μου έβαλε νέο firmware. Έχω απεγκαταστήσει/εγκαταστήσει 5-6 φορές τους drivers αλλά δεν μου έκανε πάλι update στο firmware γιατί το είχε κάνει από την πρώτη εγκατάσταση.
Υπάρχει τρόπος να το κάνω με το ζόρι?

 

geposted Wed 26 Mar 14 @ 12:55 pm
Δοκίμασες σε USB2 αντί για USB3 ? Επίσης απ' ότι είδα πρόσφατα σε εγκατάσταση των νέων drivers η Hercules λέει οτι για κάποιες κονσόλες ίσως να χρειαστεί να τοποθετούνται πάνω σε Powered USB 2.0 Hub. Κοίτα το κι αυτό.
 

geposted Wed 26 Mar 14 @ 3:59 pm
Καλησπέρα στο forum.

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Αν χρησιμοποιείς εξωτερικό μείκτη με το virtual dj υπάρχει τρόπος εγγραφής μέσω του προγράμματος χωρίς να εγγράφετε ότι "προετοιμασία" κάνεις για το επόμενο τραγούδι ?

Γιατί ο τρόπος που το χειρίζομαι είναι να έχω το fader του virtual dj στη μέση και να αλλάζω κανάλια μέσω του εξωτερικού μείκτη.

Προφανώς με εξωτερική πηγή εγγραφής από τον μείκτη δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα.

Ευχαριστώ

Γιάννης

 

geposted Thu 27 Mar 14 @ 11:36 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

geposted Thu 27 Mar 14 @ 1:15 pm


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)