Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Reloop Jockey 3 Remix - Page: 3

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

djdad καλημερα....ολα οκ και στη θεση τους αν εξαιρεσεις πως στο audio midi setup βλεπει τον controler
ως jokey 3 remix και λοιπει η τελεια στο τελος ( jokey 3 remix.) και δεν βλεπω τροπο να το μετονομασω!
επισεις στο ιδιο παραθυρο λιγο δεξια εκει που λεει input output δεν μου παιρνει την επιλογη output!
ολα τα αλλα ειναι οκ οπως εγραψες! παρ ολα αυτα η rmx δεν ακουει το προγραμμα!
ανεβαζω φωτο!
 

geposted Sat 26 Jul 14 @ 6:58 pm
επισεις σε καθε επανεκινηση το προγραμα χανει τον μαπερ και στο
midi audio setup μπαινει προεπιλογη το build in output!
αυτα! :(
 

geposted Sat 26 Jul 14 @ 7:11 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Vlepw ena Generic MIDI mapping.xml arxeio sto /Mappers folder, pou simainei oti kapou/kapote/kapws i konsola anagnwristike san Simple Midi. Svisto to arxeio gia na doume an ksanadimiourgithei.

Den ekanes akrivws auto pou eipa ..
Quote :
- Pas Applications-->Utilities->Audio Midi Setup
- apo to panw menu (mpara), epilegeis Window-->Show Midi Window

Den piges diladi sto Midi window. Opws exeis to Audio Midi Setup anoixto, auto sou deixnei to audio mono. To MIDI window prepei na to epilekseis apo tij panw mpara-menu
 

geposted Sat 26 Jul 14 @ 9:50 pm
καλημερα! θα το δω μεθαυριο με καθαρο μυαλο γιατι χτες ολη μερα υπηρχε πολυ κουραση!
καλο σαββατοκυριακο!
 

geposted Sun 27 Jul 14 @ 2:28 am
καλησπερα! οκ εκανα την ρυθμηση που ειπες φιλε μου! εσβησα το αρχειο που ειπες απο το φακελο
mapers...και στο window midi την βλεπει κανονικα την rmx απλα ληπει η τελεια διπλα δλδ (jokey 3 remix.)
δοκιμασα και με τελεια και χωρις....το προγραμα δεν ακουει...και το θεμα ειναι πως δεν βλεπει τον maper!
στις προηγουμενες φωτο που ανεβασα και παλι δεν τον εβλεπε απο την μπαρα (select a controler)
απο το πατα πατα καποια στιγμη μου εβγαλε ενα κατεβατο απο controler και εκει υπηρχε η rmx και την
επελεξα! στην επανεκηνηση ομως εχανε τις ρυθμησεις! στην μπαρα select a controler βλεπει μονο οτι σου
διχνω στη φωτο φιλε μου!!
 

geposted Mon 28 Jul 14 @ 2:57 pm
το εψαξα λιγο...κοιταξα και τις φωτο τον παιδιων παραπανω και πετυχα τις ιδιες ρυθμησεις...βαση
φωτο παντα! οταν ειναι μαρκαρισμενο στην επιλογη του προγραματος mapers-----> το show only conected device...
δεν βλεπει το (select a controler) τους contoler που ειναι ειδη περασμενοι στο προγραμα και φυσικα ουτε και
της rmx ! οταν το ξεμαρκαρεις τους βλεπει ολους! το θεμα ειναι πως οταν κλησεις το προγραμα και το ξανα ανοιξεις
ειναι μαρκαρισμενο παλι το ( show only conected device ) και πρεπει να το ξαναρυθμησεις απ την αρχη! ακομη
κ ετσι ομως ο κοντρολερ δεν ακουει!
 

geposted Mon 28 Jul 14 @ 4:32 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
exeis pm
 

geposted Mon 28 Jul 14 @ 6:39 pm
το θεμα ηταν ποιο περιπλοκο απ οσο εδειχνε....! να ευχαριστησω δημοσια τον djdad για το χρονο του
και το μερακι του που εκανε την rmx να δουλεψει και σε μενα! και φυσικα η υποστηριξη που προσφερει
το προγραμα ειναι απο αλλο πλανητη!
και παλι ευχαριστω! :)
 

geposted Mon 28 Jul 14 @ 9:05 pm


καλημερα σας! χτες εκανα εγκατασταση στο μακ και την μαστερ εντισιον κονσολα μου!
μολις εγινε η εγκατασταση δοκιμασα την κονσολα και ολα οκ! δουλεψε με τον ιδιο
μαπερ που ειχα για την ρεμιξ! οταν μετα συνδεσα την ρεμιξ για καποιο λογο την
εβλεπε στο πινακακι με τa midi οικονιδια...αλλα οχι στις συσκευες ηχου!
οι εικονες ειναι ενδεικτικες απλα για να δειξω τις θεσεις! καμια ιδεα γιατι εγινε
αυτο???
 

geposted Fri 07 Nov 14 @ 3:38 am
μπορουμε καποιο βραδυ να δουμε τους drivers...?
ευχαριστω καλο σαββατοκυριακο σε ολους!
 

geposted Sat 08 Nov 14 @ 3:24 am


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)