Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Virtual Dj start up problem

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

djnet71PRO InfinityMember since 2007
Παίδες καλημέρα και καλή βδομάδα..Τον τελευταίο καιρό ξεκινώντας το virtual dj κάποιες φορές(όχι πάντα)καθυστερεί ελάχιστα δευτερόλεπτα(σε σχέση με πριν)να ανοίξει και όταν συμβαίνει αυτό μου βγάζει και ένα μήνυμα κάτω δεξιά στο tray,βλέπε φωτό.
VIRTUAL DJ - VIRTUAL DJ START UP PROBLEM
Warning:Start up is talking a long time!
Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?Δεν έχω αλλάξει κάτι σε προγράμματα :ή hardware παρά μόνο προσθέτω μουσική στον δεύτερο εσωτερικό δίσκο
Το laptop:
Windows 7
Processor:Intel Core i3 4000m CPU @ 2.40GHz
Installed memory (RAM): 8.00GB
System type: 64-bit Operating system
2 εσωτερικούς δίσκους
το λειτουργικό σε SSD δίσκο
 

geposted Mon 22 Feb 16 @ 5:55 am
Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα, με μόνη διαφορά το ότι δεν μου βγάζει το συγκεκριμένο μήνυμα. Το πρόβλημα σε εμένα, παρουσιάστηκε μετά από πέρασμα τελευταίων updates των 7 (64-bit), καττόπιν "Εκκαθάριση Δίσκου" και "Ανασυγκρότηση Δίσκου". Μήπως κι εσύ μπήκες σε αυτή την διαδικασία?

P.S. Την μικροεφαρμογή (gedget) μέτρησης CPU & RAM θα σου πρότεινα να την καταργήσεις! Γενικότερα οι μικροεφαρμογές παρουσίαζαν πρόβλημα, είτε λόγω "ευπάθειας" του υπολογιστή σε hackάρισμα, είτε λόγω απρόσμενης ασταθούς συμπεριφοράς του...
 

geposted Mon 22 Feb 16 @ 6:15 am
djnet71PRO InfinityMember since 2007
Theios Giorgos wrote :
Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα, με μόνη διαφορά το ότι δεν μου βγάζει το συγκεκριμένο μήνυμα. Το πρόβλημα σε εμένα, παρουσιάστηκε μετά από πέρασμα τελευταίων updates των 7 (64-bit), καττόπιν "Εκκαθάριση Δίσκου" και "Ανασυγκρότηση Δίσκου". Μήπως κι εσύ μπήκες σε αυτή την διαδικασία?

P.S. Την μικροεφαρμογή (gedget) μέτρησης CPU & RAM θα σου πρότεινα να την καταργήσεις! Γενικότερα οι μικροεφαρμογές παρουσίαζαν πρόβλημα, είτε λόγω "ευπάθειας" του υπολογιστή σε hackάρισμα, είτε λόγω απρόσμενης ασταθούς συμπεριφοράς του...


Αν θυμάμαι καλά ναι το είχα κάνει κι εγώ.αλλά τους μετρητές τους εχω πολύ καιρό,δεν επηρεάζουν
 

geposted Mon 22 Feb 16 @ 3:19 pm


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)