Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Hercules MK2

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

Καλησπέρα ,

Υπάρχει περίπτωση να μου στείλει κάποιος το firmware για το Hercules DJ Console MK2 ?
Το χρειάζομαι για να ξανά προγραμματίσω το eeprom και το έχω ζητήσει από το Hercules Support και δεν μου το στέλνουν.
Το πρόβλημα που έχει η κονσόλα είναι ότι δεν κάνει boot.


Ευχαριστώ,
Κώστας
 

geposted Sat 27 Feb 16 @ 2:59 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

geposted Sat 27 Feb 16 @ 11:31 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
 

geposted Sun 28 Feb 16 @ 8:17 am
Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση.
Τα έχω κάνει όλα αυτά και πάλι το PC δεν αναγνωρίζει την συσκευή. Το έχω δοκιμάσει και σε άλλους υπολογιστές , χωρίς αποτέλεσμα. Ψάχνοντας στο internet βρήκα ότι κάποιες φορές πρέπει να ξανά προγραμματίσεις το eeprom που είναι για να μπουτάρει η συσκευή.
 

geposted Sun 28 Feb 16 @ 12:49 pm
Καλημέρα και καλή εβδομάδα ,

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το πρόβλημα που έχω με τον Hercules MK2 ?


Ευχαριστώ,
Κώστας
 

geposted Mon 29 Feb 16 @ 9:49 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Se auti tin periptwsi (an exei xasei teleiws to firmware kai den mporei na anagnwristei apo ta Windows san MIDI syskeui), mono i Hercules mporei na se voithisei.
 

geposted Mon 29 Feb 16 @ 1:18 pm
Δεν νομίζω οτι μπορεί να σε βοηθήσει κανένας εδώ μέσα. Και από τα λίγα που κατέχω σχετικά με ηλεκτρονικά κυκλώματα για να προγραμματίσεις την EEPROM θα χρειαστείς ειδικό EEPROM Programmer (Harware) που ανάλογα με τον τύπο της EEPROM κτλ μπορεί να κοστίζει από 50 μέχρι 350 ευρώ.
Επίσης το αρχείο του firmware δεν πρόκειται να το βρεις πουθενά καθώς η εφαρμογή της Hercules κατεβάζει το σωστό αρχείο από τον server της Hercules και το φορτώνει στην συσκευή σου. Αλλά ακόμα κι αν έβρισκες αυτό το αρχείο κάτι μου λέει οτι δεν θα μπορούσες να το γραψείς απ' ευθείας στην EEPROM καθώς δεν θα ήταν συμβατό. (Θυμίσου οτι ο επίσημος τρόπος αναβάθμισης του firmware είναι να αναβαθμίζεται το firmware μόνο του οπότε λογικά το αρχείο που κατεβάζει το πρόγραμμα της Hercules έχει ταυτόχρονα μέσα του και τις οδηγίες αναβάθμισης)
Τώρα αν εσύ έχεις παραπάνω γνώσεις ηλεκτρονικών κυκλωμάτων και προγραμματισμού μπορεί και να ξέρεις καλύτερα τι ισχύει, αλλά το γεγονός παραμένει το ίδιο οτι αφού δεν σου έδωσε κάτι η ίδια η Hercules δεν θα βρεις κάτι πουθενά.
 

geposted Mon 29 Feb 16 @ 1:20 pm
Τελικά βρήκα τρόπο , με το να μεταφέρω το firmware από μια άλλη συσκευή στην δικιά μου.

Σας ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση.
 

geposted Mon 29 Feb 16 @ 2:07 pm


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)