Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Programma gia Remix

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

Epeidi mou aresei na kano remix tha ithela na mou peite kapoio programma kai an kserete episis,an uparxei demo ekdosi kai pou mporo na to vro.Oi protes mou apopeires itane me to ProTracker stin Amiga kai itane i arxi gia to kollima.
 

geposted Tue 16 Sep 03 @ 7:11 am
Egw otan eftiaxna remixes ta ekana me cubase...to opoio nomizw exei ta panta gia na kaneis ena remix.Edw kai kapoio kairo exei bgei h ekdosh SX pou einai gia winXp h opoia ektos apo ta parapanw features exei kai polly filiko interface gia ton xrhsth.
gia perissotera info:
http://www.steinberg.net/
 

geposted Tue 16 Sep 03 @ 11:38 am
Dimitri an boreis dwse kamia parapanw plhroforia gia auto to programma gia remix pou eipes re c.

Prospathisa na xrhsimopoihsw to fruityloops alla gia na kaneis remix me ekeino prepei na eisai toulaxiston Oakenfold :PpPpP
 

geposted Tue 16 Sep 03 @ 6:25 pm
ok here we go...
TO cubase eina basika ena sampler dhladh pezei loopes se kanalia enos eikonikou mhkth.Einai dhladh to programa pou orizei thn arxitektonikh enos tragoudiou (ti tha pe3ei prwto ti tha pe3ei meta ktl).H basikh logikh tou remix einai na kopseis 4beats 8 beats 16 beats or 32beat loop apo ena komati na tis epe3ergasteis me diafora effects,vst instruments kai na tis epikolhseis (dhladh na ths baleis na pe3oun opws kai opote esu theleis),opws epishs na prostheseis alles loopes apo alla tragoudia (an gia paradeigma theleis na dhmiourgiseis ena bootleg) Auth th doulia thn kanei to sampler...pou einai kai to teleutaio programa paragwghs moudsikhs.Ena aplo sampler pou tha breis sto net einai to Sf Acid pro (nomizw h verison 4 einai h teleutaia) pou einai poio aplo apo to cubase.An theleis 3ekinhse apo ekei.To acid bebaia einai ligo psiloaxristo an den xrhsimopoihseis ta vst instruments (effects) tou sound forge h opoiadhpote allou wave editor poy exei fortomena vst instruments.Giati to acid apo mono toy den exei arketa.Ena allo aplo programataki gia na katalabeis th doulia toy sampler einai oi paragwges tou e-jay opws to dance e-jay techno e-jay ktl ta opoia einai samplers alla den kanoun gia remix giati den exoun elaxistes dunatothtes.H diafora tou cubase me ta upoloipa programata einai oti to cubase einai kathara epagkelmatiko sampler poy exei panw kai polla vst instruments alla kai wave editor poy sigoura sthn arxh den tha mporeis na xrhsimopoihseis oles tis dunatothtes tou.Epeidh nomizw oti se kourasa an mporeis na mou peis ti akribws theleis na remixareis kai pws peripoy to theleis gia na sou pw akribws poia programata tha se bohthisoyn giauto to skopo.
btw gia to Fruit loops: den einai h basikh tou doulia to sampler ...an kai exei egkatesthmeno sampler (oxi kai toso euxristo kata th gnwmh mou) h doulia tou einai na paragei loopes kai oxi na orizei thn arxitektonikh enos tragoudiou.Sigoura mporei na se bohthisei gia na parageis extra loops pou isws na theleis na xrhsimopoihseis sto remix sou...alla gia remix den einai to katallhlo programa

kai kleinontas to cubase xrhsimopoihte apo olous tous paragwgous mousikhs (ane3arthtou eidous) pou exoun pc(mac version den 3erw an uparxei) giati aploustata den uparxei kalutero sthn agora auth th stigmh.
 

geposted Wed 17 Sep 03 @ 1:34 am
Psaxnontas prin apo pente xronia eixa paei ston Naka kai mou eixe proteinei to cubase.Mou ekane mia epideiksi ena paidi pou itane ekei kai tromaksa!Itane "terastio" programma,molis mou eipe kai tin timi...efuga trexontas.Kapou stis 250.000 nomizo.Gia spasmeno den to suzitame giati xoris to manual den tha ekanes tipota.Tespa na sou po peripou ti thelo.Na exei etoimes loopes tis opoies na mporeis na epeksergazesai,na exei kapoio sunthi epano,na kaluptei polla eidi mousikis,na exei kapoio pitch gia na ftiaxneis to tempo kai na tairiazei,na mporeis na apomononeis oso pio kathara ginetai tin foni apo ena tragoudi,kapos arketa effect oste na min vgainoun ola idia ta tragoudia,na ftiaxnei kafe,na exei organizer,na parkarei to autokinito ktl ktl.Otan ithela na kano kapoio remix me to pc sundiaza merika programmata oste na vgei kati tis prokopis.To atomix me voithise para polu.
 

geposted Wed 17 Sep 03 @ 7:45 am
Parallila tha koitakso na paro kapoio pc giati nomizo to laptopaki tha gonatisei me to cubase. : )
 

geposted Wed 17 Sep 03 @ 7:49 am
etoimes loupes tha breis mono apo to ejay kai kalutera na pareis to dance e-jay 3? 4? den 3erw poio einai to teleutaio.Kai na to xrhsimopoihseis san sampler.Gia apomonwsh fonhs ktl...malon prepei na baleis enan wave editor san to sound forge opou ekei na spas ton hxo prin to baleis sto e-jay.
 

geposted Wed 17 Sep 03 @ 3:14 pm
Eixa koitaksei to dance e jay kai genika ola osa exei vgalei.Mallon pros ta ekei tha pao.thanx gia ta info dimi.
 

geposted Wed 17 Sep 03 @ 8:44 pm
anytime:)
 

geposted Wed 17 Sep 03 @ 9:12 pm


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)