Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: DENON DN-X1100 - Page: 2

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
aledjo wrote :
afou einai midi, pos to syndeoume ston ypologisti?
den exei thyres usb.
arage poia tha einai i antapokrisi pou tha exei me to virtualdj px ta faders?
tha einai san paizeis me kanoniko mikti?


Aledjo... to MIDI =Musical Instrument Digital Interface yparxei apo tin dekaetia tou 80 kai aytes einai oi kanonikes thyres tou oxi to usb....
http://en.wikipedia.org/wiki/Musical_Instrument_Digital_Interface

Antapokrisi apo ta video fainetai na exei poly kali.
 

geposted Sun 11 Apr 10 @ 6:18 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
ok katalaba.
aplos leo oti autos einai o arxaios tropos ton midi, opote anagkastika etsi kiallios adaptora se usb tha baloume.
poios o logos na yparxei to palio bysma midi?
giati de to bgalane se usb opos ta perissotera simera px cdj400?
extra kalodia.....
 

geposted Sun 11 Apr 10 @ 7:16 pm
einai ligo manouratzidiko n exei MIDI IN/OUT, alla an exeis ena MIDI interface h estw allo ena controller me MIDI IN/OUT k 8yra usb, kaneis th douleia sou.

sxetika me ton DDM4000, dn ton exw xrhsimopoihsei, opote dn exw proswpikh apopsh, apla sas anaferw oti exw diavasei polles (para polles) fores se xena forums.
dn lew oti einai kakos, apla dn axizei n en8ousiazomaste k poly, gt fovamai mhpws h poiothta kataskevhs tou einai ligaki... behringer! :P

sigoura einai kalos k oikonomikos k genika g ayto ton synistoun polloi, alla ayto apo mono tou dn leei kati.

ena einai vevaio pantws: dn 8a edina ME TIPOTA ta lefta gia ton antistoixo mikth ths pioneer.....
 

geposted Sun 11 Apr 10 @ 9:13 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
Telika ton pire kanenas ton mixti (DDM 4000) epidi endiaferome na ton sindiaso me 2 cdj 400 k virtual dj....
 

geposted Mon 13 Sep 10 @ 2:18 pm
Loipon doulepsa ton Behringer DDM perysi to xeimwna gia 2 ebdomades...sta midi einai poly kalos...to crossfader kalo kai ta potensiometra me kalh aisthish...alla apo hxo....asta na pane...ton alaksame giat mamhse ton hxo sto magazi..o antikatastaths htan o xone42 apogeiwse ta panta ki as mhn einai kai toso ergonomikos opws olio oi allen and heath allwste..tespa to thema einai oDDM...nai gia midi oxi gia hxo kai vasiko mixer
 

geposted Mon 13 Sep 10 @ 3:55 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
skeutome na sindiaso DDM4000 midi me to virtual k 2 cdj 400 me timecodes.. ti les?
 

geposted Mon 13 Sep 10 @ 4:10 pm
Me ta 400aria kai to rmx pou hdh exeis san midi controller mazi me thn pro version mporeis na kaneis papades...ti na ton kaneis ton Behringer..???
 

geposted Mon 13 Sep 10 @ 4:42 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
Gia to virtual 7 pou tha vgei na litourgo 4 kanalia... les na mn ton paro?
 

geposted Mon 13 Sep 10 @ 4:49 pm
Katse na doume prwta pws tha leitourgoun ta polla decks...kai pws tha ta diaxeirozomaste me tis kartes hxou,controllers klp...kai meta vlepoume gia ependyseis kai agores
 

geposted Mon 13 Sep 10 @ 4:55 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
ok.. euxaristo poli gia tin apantisi sou :)
 

geposted Mon 13 Sep 10 @ 5:00 pm
Einai sigouro oti poly syntoma tha exoume polla na poume kai na doume...pantws an de kai kala theleis midi mixer...afou tha kaneis to vima gia ta 400aria...kane ena megalytero kai des kai ton pioneer djm800 gia midi..opws epishs gia decks des kai ta cdj 350 h ta dns1200 ths dennon pou einai eksisou kala.
 

geposted Mon 13 Sep 10 @ 5:23 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
dld ta 350 ine kalitera apo ta 400aria?
 

geposted Mon 13 Sep 10 @ 5:41 pm
To mono meion pou tha evaza einai h eleipsh twn effects...apo thn allh fainontai pio stivara...se ola ta ypoloipa moiazoun poly...kai kanoun ta panta.....sxedon
 

geposted Mon 13 Sep 10 @ 6:09 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
episis alli mia erotisi.. ine kalitero na sindeso ta cdj 400 me ta usb tous i na ta sindeso pano stin rmx? (timecode)
 

geposted Tue 14 Sep 10 @ 6:11 am
Χίλιες φορές καλύτερα με τα USB δηλαδή σαν συσκευές HID. Επίσης έτσι θα μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις και σαν κάρτα ήχου.
 

geposted Tue 14 Sep 10 @ 6:30 am
alexmakPRO InfinityMember since 2009
k tin RMX pos tha tin sindeso na litourgi san midi ?? k auti me usb?
 

geposted Tue 14 Sep 10 @ 6:41 am
Ναι. Βασικά θα χρειαστείς 3 USB θύρες +1 για εξωτερικό σκληρό = 4.
Μπορείς όμως να βάλεις τα 2 CDJ πάνω σε ένα USB Hub αν δεν έχεις τόσες θύρες ελεύθερες.
 

geposted Tue 14 Sep 10 @ 6:47 am
Arkei to hub na einai powered...exei n Belkin kapoia poly kala.
 

geposted Tue 14 Sep 10 @ 7:24 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Se syskeves pou exoun dikia tous trofodosia : skl. diskoi 3.5", cdj400 klp den einai aparaitito ayto.
Arkei na einai aksiopisto to hub kai na to exei apolkleistika gia ta 400aria kai na min bazei kai alla pragmata epano, pou etsi kai allios den proteinetai..

Kai na doso kai tin dikia mou logiki sto filo pou rotaei. Ektos an paizeis kai me cd h an paizoun kai alloi kai ara yparxrei thema symbatotitas, enas kalyteros tropos na ksodepseis ta lefta sou tha htan kati san tin American audio vms4 pou exei ensomatomeno mikti kai MIDILOG pou theleis, kai me tin ekptosi 50% poy tha exeis logo Rmx stin pro version 7 (kai na min psaxnesai kai me spasm...) + tin idia tin rmx tha exeis ena supper setup kai eyelikto, me poly perissotera koumpakia gia midi kai gnisio programma epeisis. Kai ola ayta sta misa lefta kai kato.
Kai na sou po kiolas an theleis kai cd players perneis kai 2 metaxeirismena cdj100-ria h otidipote breis kai kaneis ti douleia sou.
 

geposted Tue 14 Sep 10 @ 8:06 am
alexmakPRO InfinityMember since 2009
ok.. katalava euxaristo gia tis apantisis sas..!
 

geposted Tue 14 Sep 10 @ 8:37 am


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)