Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: pionner ddj sr2 - Page: 1

Dieser Teil des Themas ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten

καλημέρα σε συναδέλφους
θα ήθελα να σας ρωτήσω για την pionner ddj sr2 αν την έχετε δουλέψει με το virtual dj αν έχετε αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα και αν είσαστε ευχαριστημένοι
σας ευχαριστώ
 

geposted Wed 04 Mar 20 @ 10:22 am
djnet71PRO InfinityMember since 2007
Την είχα 2 φορές (!!!) και δούλευε άψογα με το VirtualDj.Προχώρα άφοβα
 

geposted Thu 05 Mar 20 @ 5:03 am
επίσης και για την ddj sb3 θα ήθελα απόψεις από όποιον την έχει χρησιμοποιήσει, και αν στην κατηγορία του κόστους στα 350 με 400 ευρώ έχει κάποιος δοκιμασμένη πρόταση σε συνάρτηση πάντα άριστης λειτουργίας με το vdj σε απόδοση ήχου αξιοπιστία συνδέσεις ευκολία μεταφοράς πάντα σε 2καναλη πρόταση

ευχαριστώ
 

geposted Thu 05 Mar 20 @ 5:43 am
Άψογα!
 

geposted Thu 05 Mar 20 @ 9:51 am
καλησπέρα σας ξανά
σε εύρεση νέου controller μια ακόμη ερώτηση έχει κάποιος δουλέψει η ακούσει την mixars primo;
υποστηρίζεται από vdj;
ευχαριστώ
 

geposted Fri 06 Mar 20 @ 5:47 pm
Την Primo την έχω αυτή τη στιγμή στο studio. Υποστηρίζεται κανονικά, και σύντομα θα υπάρξει και μια μικρή αναβάθμιση του mapper.
Επίσης από Δευτέρα θα είναι έτοιμο και το on-line manual για να δεις και περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τις δυνατότητες της.

Από ποιότητα κατασκευής φαίνεται στιβαρό μηχάνημα, και ο ήχος της είναι οκ για controller αυτής της κατηγορίας.
Άλλες εντυπώσεις δεν έχω καθώς δεν την έχω δουλέψει Live.
 

geposted Fri 06 Mar 20 @ 5:51 pm
Γιώργο ευχαριστώ για την αμεσότητα
θα είχες να προτείνεις κάτι σε ανάλογα χρηματα και μέγεθός;σε σύγκριση με pioneer από θέμα ήχου χειριστηρίων την θεωρείς ισάξια;
 

geposted Fri 06 Mar 20 @ 6:38 pm
STELVASControlleristMember since 2017
Την εχω περιπου 3 μηνες.Μετα που κατεβασα ολα τα firwires που σου δεινει η MIXARS ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι τωρα απο την αγορα που εκανα.
 

geposted Fri 06 Mar 20 @ 7:00 pm
ευχαριστώ STELVAS
η διαδικασία με τα firmware είναι απλή;
 

geposted Fri 06 Mar 20 @ 7:49 pm
STELVASControlleristMember since 2017
mhxanofagos wrote :
ευχαριστώ STELVAS
η διαδικασία με τα firmware είναι απλή;


Εμενα λιγο με ταλαιπωρησε αλλα αν εσυ εισαι εξοικιωμενος με υπολογιστες ειναι ευκολο.
 

geposted Sat 07 Mar 20 @ 8:43 am
stlvsPRO InfinityMember since 2018
mhxanofagos wrote :
καλησπέρα σας ξανά
σε εύρεση νέου controller μια ακόμη ερώτηση έχει κάποιος δουλέψει η ακούσει την mixars primo;
υποστηρίζεται από vdj;
ευχαριστώ


Το εχω εδω και ενα μηνα και μπορω να σου πω πως ειναι απιστευτο κοντρολερ!!Εχει τα παντα,ειναι πολυ καλη κατασκευη,σε σωστο μεγεθος και με ηχο αρκετα ανω του μεσου ορου.. Οσον αφορα τα firmware,ειναι πολυ ευκολη διαδικασια (σχεδον η στανταρ θα ελεγα) και θα σε βοηθησει και το βιντεακι που θα επισυνάψω.. (Μολις ειδα κιολας οτι απο 489 επεσε στα 449)

https://www.youtube.com/watch?v=AGXWyq4Nl0I&feature=share&fbclid=IwAR3XUABNCcYtG4AZ6mECdYr3IOOfguOjCJ4nUyRXCJU231x-X1o1L4X15Pg
 

geposted Sat 07 Mar 20 @ 4:49 pm
stlvsPRO InfinityMember since 2018
PhantomDeejay wrote :
Την Primo την έχω αυτή τη στιγμή στο studio. Υποστηρίζεται κανονικά, και σύντομα θα υπάρξει και μια μικρή αναβάθμιση του mapper.
Επίσης από Δευτέρα θα είναι έτοιμο και το on-line manual για να δεις και περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τις δυνατότητες της.

Από ποιότητα κατασκευής φαίνεται στιβαρό μηχάνημα, και ο ήχος της είναι οκ για controller αυτής της κατηγορίας.
Άλλες εντυπώσεις δεν έχω καθώς δεν την έχω δουλέψει Live.


George μην με ξεχασεις με την αναβαθμιση του mapper... :-)
 

geposted Sat 07 Mar 20 @ 4:52 pm
οκ
ευχαριστώ πολύ
θα ενημερώσω μόλις καταλήξω σε αγορά
 

geposted Sat 07 Mar 20 @ 8:07 pm
καλημέρα σας
ελπίζω όλοι να είστε καλά...
μια ερώτηση στην mixars τα φίλτρα όπου έχει στο κέντρο της noise,filter,echo,crush, ενεργοποιούνται με κάποιον τρόπο γιατί πατώντας και περιστρέφοντας το knob ενεργοποιεί το σταθερό φίλτρο όπου υπάρχει
ευχαριστώ
 

geposted Sat 14 Mar 20 @ 12:07 pm
stlvsPRO InfinityMember since 2018
Κανεις update τα firmware με τη σειρα,μεχρι και το 1.15
 

geposted Sun 15 Mar 20 @ 3:41 pm
η διαδιακασια γινεται σωστα κατεβαζω τα αρχεια βαζω την κονσολα σε διαδιασια οπως αναφερουν οι οδηγίες ανοιγω το control panel αλλα τα αρχεια ειναι σε μορφη bin,και δεν φαινεται να γινεται κατι περαν απο την ροη απο κατω μεχρι πανω των led εξοδου μεταξυ των faders
 

geposted Sun 15 Mar 20 @ 4:07 pm
stlvsPRO InfinityMember since 2018
Προφανως παραλειπεις καποιο βημα της διαδικασιας.. εχεις κατεβασει το MixarsFirmwareUpdateApp_v1.01; Java εχεις εγκατεστημενη; εαν ναι,ανοιγεις το MixarsFirmwareUpdateApp_v1.01 και απο εκει πατας το open file και σου ανοιγει τα bin αρχεια (τα firmware δηλαδη),για να επιλεξεις σε ποιο θελεις να κανεις update..το βιντεο που σου εστειλα πιο πανω ειναι κατατοπιστικοτατο
 

geposted Sun 15 Mar 20 @ 5:11 pm
καλησπέρα
εντάξει με την αναβάθμιση firmware
ευχαριστώ
 

geposted Mon 16 Mar 20 @ 5:19 pm
τα ανεξάρτητα φίλτρα όπου έχει noise,filter,echo,crush σας ενεργοποιούνται κανονικά;
 

geposted Mon 16 Mar 20 @ 5:27 pm
stlvsPRO InfinityMember since 2018
Κανονικα,ναι,αλλα δεν μπορεις να τα παραμετροποιησεις..
 

geposted Mon 16 Mar 20 @ 7:16 pm
91%