Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: DJ Booth

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

Σχεδιάζω ένα DJ Booth με προφίλ αλουμινίου και θα ήθελα την γνώμη των ποιο έμπυρων ... ιδέες προτάσεις παρατηρήσεις κτλ. είναι ευπρόσδεκτες

Θα είναι αναδιπλωμένο και θα καταλήγει σε πακέτο - θήκη 1200χ600 Χιλ
Το Desk θα κάθετε πάνω "φορετό" και θα δένει με 6 βίδες.
Ωφέλιμη επιφάνεια 1200χ600 Χιλ.
Βάρος γύρο στα 15 κιλά.


 

geposted Sat 07 Mar 20 @ 1:05 pm
Προσωπικό γούστο, αλλά τι το θες τόσο ψηλό καπέλο μπροστά;;;
25 πόντοι αρκούν να κρύψουν ότι χρειάζεται (καλώδια κτλ). Το υπόλοιπο ύψος για μένα είναι περιττό και χαλάει και την εικόνα αυτού που βρίσκεται από πίσω καθώς φαίνεται μόνο το... κεφάλι.... :P (Άντε και λίγο ο λαιμός και λίγο στήθος.... χαχαχαχαχα)

Επίσης εκτός από τα πολύπριζα που βλέπω θα έφτιαχνα εκεί και ένα audio i/o box για να γλιτώσω λίγο cable management
 

geposted Sat 07 Mar 20 @ 4:02 pm
STELVASControlleristMember since 2017
Νομιζω οτι πρεπει να προσεξεις τα καλωδια του ηχου να μην ειναι κοντα με τα καλωδια του ρευματος και τα πολυπριζα.Ρωτα και καποιον πιο εμπειρο.Κατα τα αλλα συμφωνο με τον Phantom.
 

geposted Sat 07 Mar 20 @ 6:23 pm
.... το ύψος του είναι 1200μμ ... άντε να πάει 1250 με τα ρυθμιζόμενα πόδια που θα μπουν και δεν φαίνονται ... τόσο βλέπω ότι είναι και κάνα δυο έτοιμα που μου αρέσουνε ...

... το audio IO box το σκέφτηκα , αλλά δεν βόλευε στην αναδίπλωση ... θα του ξανακάνω μια απόπειρα ....

Για τον φωτισμό των πάνελς , ενσωματωμένες στο σκελετό rgb λεντοτενίες με dmx ?? ή led par από μέσα ???

Για τα πάνελς ... πλαστικά φύλα? (στιβαρά αλλά βαριά) ή καραβόπανο , τεντόπανο ?


 

geposted Sat 07 Mar 20 @ 7:00 pm
να πω και εγω
επειδη υπαρχει ετοιμο το γυρω γυρω με λιγα χρηματα και ελαφρυ μηπως θατανε καλυτερα να το παρεις και να φτιαξεις το υπολυπο οπως σε βολευει?
κερδιζεις ομορφια σιγουρα καλο διπλωμα το πανι που βγαινει και πλενεται και να ασχοληθεις με το μεσα
για φωτισμο οποτε το βαζω εχω 2 μικρα παρακια λεντ η βαζω ενα μικρο λειζερ που κανει διαφορα σχεδια στο εμπρος πανι
 

geposted Sat 07 Mar 20 @ 10:38 pm
kokkinoskoufitsos wrote :
να πω και εγω
επειδη υπαρχει ετοιμο το γυρω γυρω με λιγα χρηματα και ελαφρυ μηπως θατανε καλυτερα να το παρεις και να φτιαξεις το υπολυπο οπως σε βολευει?
κερδιζεις ομορφια σιγουρα καλο διπλωμα το πανι που βγαινει και πλενεται και να ασχοληθεις με το μεσα
για φωτισμο οποτε το βαζω εχω 2 μικρα παρακια λεντ η βαζω ενα μικρο λειζερ που κανει διαφορα σχεδια στο εμπρος πανι


... τους ξαναείδα τους ταμπλάδες ... η στήριξη του πανιού με velcro (σκρατς) είναι μια καλή ιδέα .... κατά τα άλλα καμία σχέση ... θέλω να έχω και στιβαρό desk , στο ύψος που με βολεύει, και να φαίνεται το logo μου ...
 

geposted Sat 07 Mar 20 @ 11:47 pm
οκ καταλαβαινω οτι το εχεις η καποιος δικος σου ειναι σιδερας-αλουμινας
θα ελεγα τα πλαινα να μην κλειδωνουν για να μπορεις να τα μετακινεις λιγο προς τα εξω ειτε για καλυτερη σταθεροτητα ειτε για χωρο
 

geposted Sun 08 Mar 20 @ 7:04 pm
 

geposted Sun 08 Mar 20 @ 8:47 pm
ειναι αληθεια οτι ειχε ερθει στα μερη μου ενας συναδελφος απο την πατρα και ειχε μια πολυ καλη κατασκευη συμφωνα με τις δικες του αναγκες αλλα η πρωινη του δουλεια ηταν σε αλουμιναδικο οπωσδηποτε οταν το ολοκληρωσεις θα σε βολευει καλυτερα απο τα ετοιμα η προκληση ειναι στην ομορφια και στην χρηστικοτητα δηλαδη κατα ποσο θα διπλωνει για λιγοτερο χωρο στο φορτηγο και στο βαρος
οπως και ναχει περιμενουμε εξελιξη μπας και φτιαξεις και σε μας κανενα!!
 

geposted Sun 08 Mar 20 @ 10:48 pm
Να υποθέσω ότι ολοκληρωμένο θα είναι όπως το κάτωθι εικονιζόμενο (χωρίς την υποδομή για τα φώτα και εάν χρησιμοποιήσεις plexiglass)?



Εάν ναι, καλή φάση, αλλά δες τελικά μήπως σε συμφέρει να πάρεις κάτι "έτοιμο"...
 

geposted Mon 09 Mar 20 @ 6:07 am
Πρός θείο γιώργο σε ποιο σαιτ ειναι αυτό το σταντ?
 

geposted Mon 09 Mar 20 @ 8:06 am
Googlαρε: DJ Booth, επέλεξε εικόνες και θα δεις και αυτό και άλλα πολλά...
 

geposted Mon 09 Mar 20 @ 5:05 pm
Οκ ευχαριστω πολυ
 

geposted Tue 10 Mar 20 @ 7:27 am


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)