Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Remix Point and Local database

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

Καλησπερα, εχω φτιαξει αρκετα playlist στα οποια εχω μαρκαρει με POI, και συγκεκριμενα remix point με την ονομασια 'out', τα σημεια που θελω στα κομματια να ξεκινησω την οποια μιξη-αλλαγη. Σημερα πηγαινοντας σε μια απο αυτες τις λιστες διαπιστωσα οτι το 70-80% αυτων των remix point εχει εξαφανιστει!!!! Δεν συμβαινει το ιδιο ομως με τα cues, actions και saved loops απ' οσο ειδα με μια πρωτη ματια. Γυρισα σε προηγουμενο back up και εντοπισα οτι το προβλημα αυτο δημιουργηθηκε μεταξυ 10 απριλιου και 25 απριλιου, (Δηλαδη στο 10 απριλιου ειναι ολα κομπλε). Ομως απο τοτε και λογω καραντινας εχει πεσει παρα πολυ δουλεια και ειναι απιθανο να διατηρησω αυτο το back up.Οποτε βασικα θα ηθελα να μαθω αν αντιμετωπισε και καποιος αλλος κατι παρομοιο τον τελευταιο καιρο, τι μπορει να το προκαλεσε, αλλα κυριως αν υπαρχει καποιος τροπος να τα επαναφερω μαζικα με επεξεργασια του xml.
 

geposted Sat 23 May 20 @ 7:43 pm
τι εγινε ρε παιδια? τι ησυχια ειναι αυτη στο φορουμ? που πηγαν ολοι?
 

geposted Sun 24 May 20 @ 6:52 pm
Είσαι σίγουρος οτι δεν έκανες re-analyze τα κομμάτια (που έχασαν τα remix points) ???
 

geposted Sun 24 May 20 @ 10:25 pm
dimitris_g wrote :
τι εγινε ρε παιδια? τι ησυχια ειναι αυτη στο φορουμ? που πηγαν ολοι?


Μετά την καραντίνα και Σαββατοκύριακο... ε πήγαμε κι εμείς μια βόλτα με την οικογένεια μας!!! ;) :P
 

geposted Sun 24 May 20 @ 10:27 pm
PhantomDeejay wrote :
Είσαι σίγουρος οτι δεν έκανες re-analyze τα κομμάτια (που έχασαν τα remix points) ???

re-analyse εκανα σε καποια (κατα λαθος).
Και τι ? με το re analyze χανονται τα remix point???? γιατί να συμβαινει αυτο?


 

geposted Mon 25 May 20 @ 3:43 am
PhantomDeejay wrote :
dimitris_g wrote :
τι εγινε ρε παιδια? τι ησυχια ειναι αυτη στο φορουμ? που πηγαν ολοι?


Μετά την καραντίνα και Σαββατοκύριακο... ε πήγαμε κι εμείς μια βόλτα με την οικογένεια μας!!! ;) :P

χαχαχαχα. καλα κανατε! απλα προσεξα μια ασυνηθιστη αδρανεια γενικα στο φορουμ τις τελευταιες μερες και απορησα.!!!
 

geposted Mon 25 May 20 @ 3:45 am
Τελικα ειναι φυσιολογικο να χανονται τα remix points με το Re-analyze? Υπαρχει καποιος τροπος να το αποτρεψουμε αυτο? Γιατι κατα λαθος αντι να κανω add to search D/B τον δισκο τις προαλλες εκανα analyse for bpm etc..Αργησα και λιγο να το παρω χαμπαρι και τωρα εχω 3 μερες που παλευω να ξαναπερασω τα points και εχω κανει τα 2/5 ολα κι ολα!
 

geposted Wed 27 May 20 @ 7:56 am


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)