Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Lag

Dieses Thema ist veraltet und kann veraltete oder falsche Informationen enthalten.

lakis69PRO InfinityMember since 2011
Σήμερα έγινε κάτι παράξενο και ανησυχητικό... έπαιζα σπίτι με τον mac book pro 2017 χωρίς κοντρολερ μόνο συνδεδεμένα τα ακουστικά και ενώ έπαιζε κανονικά χωρίς πρόβλημα για 45 λεπτά περίπου ... ξαφνικά κολλάει το πρόγραμμα, σβήνει στιγμιαία αλλα όχι όλο το πρόγραμμα έμοιαζε να κλείνει το μισώ και να ξανά ανοίγει, έβγαλε κινέζικα γράμματα και κάτι γραμμές στο μισό πρόγραμμα ενω το άλλο μισό έμοιαζε σαν να μην έχει πρόβλημα... η μουσική έπαιζε κανονικά και το παράξενο ήταν ότι την ώρα που κόλλησε, έπαιζαν mix δύο τραγούδια μαζί , όταν πάτησα τα cue ενώ ήταν κολλημένο το πρόγραμμα η κυμματομορφες κτλ τα cue δούλεψαν σταμάτησε τα τραγούδια. Τι μπορεί να συμβαίνει? Δεν μου έκατσε καλά αυτός ο μακ ο 2012 σκυλί μαύρο, αυτό από την πρώτη μέρα όλο κάτι γίνετε και γράφω εδώ.
 

geposted Fri 25 Jun 21 @ 9:47 am
Όταν λες "μισό πρόγραμμα" τι ακριβώς εννοείς;

Εγώ από την περιγραφή καταλαβαίνω πρόβλημα είτε στην κάρτα γραφικών είτε στην καλωδιοταινία της οθόνης, αλλά ας μην σε τρομάξω ακόμα χωρίς να περιγράψεις καλύτερα τι είδες...
 

geposted Fri 25 Jun 21 @ 12:35 pm
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Έμοιαζε σαν να έκλεισε το πρόγραμμα σε κομμάτια όχι όλο μαζί... το μισό ήταν κανονικά και το άλλο μισό μαύρο ή με παράξενα σχέδια και άσπρες γραμμές.. και όταν ξανα άνοιξε, άνοιξε πάλι σε κομμάτια... δηλαδή τα deck ήταν ολόκληρα αλλα εκεί που βγαίνουν τα τραγούδια έλειπε ήταν μαύρο.. η μισές κυμματομορφες ήταν με χρώμα ή άλλη μισή σβησμένο και εκεί που είναι οι φάκελοι έβγαλε κινέζικα γράμματα.... και όλο αυτό διήρκεσε περίπου 3 με 4 δευτερόλεπτα για να ξανά εμφανιστεί όλο το skin πάλι κανονικά. Αλλά όταν εμφανίστηκε είχε κολλημένες της κυμματομορφες αλλα τα κουμπιά δούλευαν και η μουσική δεν σταμάτησε ποτε .
 

geposted Fri 25 Jun 21 @ 12:51 pm
Επειδή δεν θυμάμαι, σου έχω προτείνει να ανοίξεις το experimentalSkinEngine ?
Γενικά πες μου τι ρυθμίσεις έχεις για τα experimantalSkinEngine και experimentalUseMetal
 

geposted Sun 27 Jun 21 @ 9:40 am
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Ναι μου είπες να τα βάλω το ενα στο on και το άλλο στο off και το έκανα
 

geposted Sun 27 Jun 21 @ 10:19 am
To experimentalUseMetal γιατί σου είπα να το βάλεις στο OFF ???
Νομίζω οτι σου είχα πει να το βάλεις στο ON
 

geposted Mon 28 Jun 21 @ 10:28 am
lakis69PRO InfinityMember since 2011
 

geposted Mon 28 Jun 21 @ 11:46 am
lakis69PRO InfinityMember since 2011


Αυτά μου είχες πει να κάνω
 

geposted Mon 28 Jun 21 @ 11:47 am
Χαχαχαχα. Μου τα έγραψες ανάποδα όμως. Ότι σου είπα experimentalUseMetal στο off και experimentalSkinEngine στο on
 

geposted Mon 28 Jun 21 @ 1:30 pm
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Με μπέρδεψες τώρα... τι να βάλω στο on και τι στο off? Το metal το εχω στο ναι ,να το βάλω όχι? Και το engine είναι στο όχι, να το βάλω ναι ? Πριν τι βάλω στο όχι ήταν στο αυτόματο.
 

geposted Mon 28 Jun 21 @ 1:36 pm
PhantomDeejay wrote :
Επειδή δεν θυμάμαι, σου έχω προτείνει να ανοίξεις το experimentalSkinEngine ?
Γενικά πες μου τι ρυθμίσεις έχεις για τα experimantalSkinEngine και experimentalUseMetal

lakis69 wrote :
Ναι μου είπες να τα βάλω το ενα στο on και το άλλο στο off και το έκανα


"Μου είπες να βάλω το ένα στο on" (κι εγώ κατάλαβα οτι αναφερόσουν στο experimantalSkinEngine) "και το άλλο στο off" (κι εγώ κατάλαβα το experimentalUseMetal) αφού με αυτή τη σειρά στα έγραψα.

Οπότε για να το ξεκαθαρίσουμε:
Το experimentalUseMetal -> ΟΝ
Το experimantalSkinEngine -> OFF

 

geposted Mon 28 Jun 21 @ 8:12 pm
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Α οκ ... ωραια ευχαριστώ! 😊😊
Πάντως για κάρτα γραφικών δεν νομίζω να ήταν γιατί θα έδειχνε και αλλα σημάδια... για καλώδιοταινια δεν ξέρω τα συμπτώματα... αλλα τον αγόρασα το 2020 από ένα παιδί που το πήρε το 2018 με απόδειξη αγοράς.. οποτε στην ουσία είναι 2 χρόνων λες να έχει τέτοια θέματα?
 

geposted Wed 30 Jun 21 @ 7:34 am


(Alte Themen und Foren werden automatisch geschlossen)